Peugeot’nun “amirali” 508 yollara çıktı

Peugeot’nun “amirali” 508 yollara çıktı

Yeni Peugeot 508 Türkiye’ye geldi. Yeni 508 artan genişliğinin de etkisiyle daha olgun ve dinamik bir görünüm sergiliyor. Araçtan yıl sonuna kadar 800 adet satış öngörülüyor.

Peugeot ürün gamının “amiral gemisi” 508’in yeni versiyonu Türkiye’de satışa sunuldu. Daha keskin hatlara sahip yeni dış tasarım daha güçlü bir duruş sergilerken, her bir ayrıntısı büyük bir titizlikle ele alınan iç mekan, simgeleşmiş Peugeot i-Cockpit'in gelişimini gözler önüne seriyor. Markanın sınıf atlama stratejisini de destekleyen Yeni Peugeot 508, 210 bin TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu. Araçtan yıl sonuna kadar 800, 2020’de ise 2 binden fazla satış öngörülüyor.
Yeni radikal sedan

Uzunluğu ve tavan yüksekliği premium modeller seviyesine getirilen Yeni Peugeot 508, artan genişliğinin de etkisiyle daha olgun ve dinamik bir görünüm sergiliyor. Aracın ön bölümü, agresif tasarım detaylarıyla dikkat çekiyor. Markanın imzası niteliğinde olan merkezi ‘Aslan’ logosuna sahip heybetli ve gösterişli ön ızgarayı, tam LED ön farlar çevreliyor. İnce ve keskin bir ifadeye sahip ön far gibi tasarım detaylarıyla aynı zamanda Peugeot 504 ve 504 coupe modellerine de gönderme yapıyor. Dikey konumlu LED gündüz farları özgün bir kimlik kazandırırken, keskin hatlar ve geniş hava girişleri dinamik olduğu kadar agresif bir görünümü de beraberinde getiriyor.Peugeot i-Cockpit tarafından domine edildi


Her bir ayrıntısı büyük bir özenle işlenen kaliteli kokpiti, en güncel Peugeot i-Cockpit nesli domine ediyor. Peugeot i-Cockpit; kompakt boyutlu direksiyon simidi, 8:3 formatında 10 inç büyüklüğünde kapasitif dokunmatik ekran ve 12,3 inç büyüklüğünde yüksek çözünürlüklü yükseltilmiş gösterge paneli olmak üzere, üç temel yapı elemanını bünyesinde barındırıyor.508, sürüş keyfi noktasında da markanın DNA’sına sadık bir yapı sergiliyor. Yeni nesil Peugeot modelleri gibi 508 de EMP2 platformu üzerine yükseliyor. Yüksek gövde rijitliği sayesinde sadece ideal sürüş dinamikleri sunmakla kalmayan EMP2 platformu, aynı zamanda önceki nesil ile kıyaslandığında aşağı yukarı 70 kg ağırlık avantajı ve buna bağlı olarak yakıt verimliliği sunuyor. Yine EMP2 platformunun yansıması olarak konforla sürüş dinamizmini aynı potada eriten bir süspansiyon geometrisi beraberinde geliyor. Yeni 508, EuroNCAP kriterlerini de yerine getiren en güncel sürüş destek sistemleri ve zengin bir donanım seviyesiyle yollara çıkıyor. Segmentinde bir ilk olan Gece Görüş Sistemi de araçta mevcut. Gece sürüşlerinde de 140 km/s hıza kadar yayaları ve bisikletlileri algılıyor.


Motor seçenekleri


Yeni Peugeot 508, yeni nesil Euro 6.c normuna uyumlu PureTech ve BlueHDi motorlar (gelişmiş SCR teknolojisi) sayesinde sınıfının en iyi CO2 emisyon salım değerlerine imza atıyor. 1.6 litre PureTech motordan geliştirilen PureTech 180 S&S EAT8 ve PureTech 225 S&S EAT8 olmak üzere iki yeni benzinli motor sunuluyor. Dizel cephesinde ise 1.5L BlueHDi motorlardan geliştirilen; BlueHDi 130 S&S EAT8 dizel motor sunuluyor. Yeni Peugeot 508’de yer alan motor seçenekleri dört farklı versiyon ile eşleşiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS