Porsche “dijitalleşme” ile büyüyecek

Porsche “dijitalleşme” ile büyüyecek

2018’de rekor satış ve üretime ulaşan lüks Alman marka Porsche geliştirdiği “dijital sistemler” ile hedeflerini büyütüyor.

2015’ten beri dijitalleşmeye yatırım yapan Porsche AG kurumsal , finansal ve müşteri hizmetlerinde hızlı bir dijitalleşmeye yöneldi. Lüks marka orta vadede cirosunun çift haneli oranını dijital sistemlerden oluşturmayı hedefliyor. Porsche Passport sistemini oluşturan leasing ve kiralama yöntemleri ile ABD ve Avrupa’da daha geniş bir kitleyi Porsche sahibi yapmayı hedefleyen Alman üretici daha genç bir müşteri kitlesine ulaşmayı da öngörüyor.


Porsche Host Sistemi” paylaşıyor”


ABD’de Porsche Host sistemini kuran Porsche markası araç sahiplerine “paylaşım” ve “kazanç” imkanı veriyor. Turo firması ile işbirliği yapan Porsche, Los Angeles, California’da kendi koyduğu kriterlere sahip Porsche sahiplerinden bir grup oluşturdu. Bu gruba dahil olan ve genellikle işadamlarından oluşan Porsche Host üyeleri havuza dahil olan farklı Porsche modellerini kiralayıp kullanabiliyor. Şu anda 10 üyenin 30 aracı bu havuza dahil ve sistem işliyor. Porsche AG yetkilileri sistemin Almanya’ya da geleceğini ve potansiyelin geniş olduğunu belirtiyorlar. Sistemin diğer ülkelere de yayılması planlanıyor.


Seyahat Aplikasyonu da var


Porche Dijital Sistemleri’nin çalıştığı önemli bir konu da “Porsche Trip Application.” Bu özel seyahat aplikasyonu istendiinde herkes tarafından kullanılabiliyor. Halen Almanya, ABD, Avusturya ve İsviçre’deki mekanlar için hazırlanmış aplikasyonla bu bölgelerdeki ünlü, tarihi seyahat mekanlarına seyahat rotaları çizilmiş. Şu ana dek 10 bin kullanıcı Porsche’nin tavsiye ettiği bu seyahat rotalarını indirdi. Buna ek olarak Porsche 360 sistemiyle de markanın kullanıcılarına özel “call center” hizmeti verilebiliyor. Porsche 360 çalışanları ihtiyacı olanlara restaurant, rezervasyon, gıda, hediye gibi konularda destek veriyor. Bu sistemin de diğer ülkelere yayılması öngörülüyor.

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS