Prometeon’dan ekonomik lastik "Anteo”

Prometeon’dan ekonomik lastik "Anteo”

Pirelli ticari lastiklerin lisanslı üreticisi Prometeon Lastik Grubu ekonomik faydalar sunan yeni küresel kamyon ve otobüs lastiği markası Anteo’yu tanıttı. Lastik 2020’de Türkiye’ye gelecek.

Prometeon Lastik Grubu (eski adıyla Pirelli Endüstriyel) halen Pirelli markasıyla kamyon, otobüs, agro ve iş makinesi lastiklerini lisanslı olarak üreten ve ticarileştiren grubun ana şirketi konumunda bulunuyor. Brezilya, Mısır ve Türkiye’de fabrikaları olan Prometeon globalde “ekonomik çözüm arayan” müşterilerine ,işletme maliyetlerini düşürürken optimum performans sunan yeni lastik markası “Anteo” yu tanıttı. 2020’de Türkiye pazarında satışa çıkması planlanan Anteo lastik yelpazesinin Pirelli’ye göre yüzde 20-25 daha ekonomik olacağı belirtiliyor.


Farklı coğrafyalarda test


Prometeon Lastik Grubu CEO’su Giorgio Bruno,”Premium ürün vaadimiz, Prometeon teknolojisine sahip Pirelli markalı ürünlerden oluşuyor. Aynı zamanda kendi marka portföyümüzü oluşturmanın çok önemli olduğuna inanıyoruz. Ante bu portföyün ilk markası olup aynı zamanda kamyon, otobüs odaklılığımızı da teyit ediyor”dedi. Avrupa, Türkiye ve Brezilya'daki gerçek yaşam koşullarında test edilerek geliştirilen Anteo tüm farklı coğrafyaların spesifik ihtiyaçlarına göre özelleştiriliyor. Lastik ilk etapta Mısır fabrikasında üretilecek. 6 farklı ürün serisi içeren Anteo'da lastik ömrü boyunca performansı garanti etmek için optimize edilmiş taban bileşimi kullanılmış. Kaplanabilir olan ürün yelpazesi M+S ve 3PMSF markalaması sayesinde 4 mevsim kullanım özelliğine sahip.


Türkiye’ye 115 milyon euro yatırdı


Geçtiğimiz aylarda 115 milyon dolarlık ek yatırım planını duyuran Prometeon, hem Türkiye’deki pazar payını artırmak hem de 2020’de 250 milyon dolarlık ihracat hacmine ulaşmayı hedefliyor. Bugün, Prometeon Lastik Grubu’nun toplam üretiminin yüzde 20’sinin İzmit'teki fabrikada gerçekleştiğini söyleyen Prometeon Türkiye, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar Pazarlama Müdürü Ali Yılmaz şunları kaydetti:


“Yatırımın bitmesinin ardından bu oran yüzde 30'a yükselecek. Yeni yatırım yüksek teknoloji lastik üretimine odaklanacak. Türkiye olarak kamyon lastiği üretimimizin yüzde 50’sini ihraç ediyoruz. Yatırımla birlikte İzmit’te lastik üretim kapasitemizi yüzde 75 artırıyoruz. Türkiye Avrupa’daki ticari lastik kullanımı alanında en büyük pazarlardan biri. Prometeon’da 75 ülkenin yönetim üssü Türkiye toplam cironun yaklaşık 3’te birini elinde tutuyor. Yeni ve ekonomik markamız Anteo’yu gelecek yıl getirip gerekli satış ve ürün yelpazemizi şekillendirmeyi planlıyoruz.”


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS