Şampiyonluk için vaktimiz var

Şampiyonluk için vaktimiz var

Ferrari F1 pilotu Sebastian Vettel Formula1 yarışları ve pilotların çalışması hakkında açıklamalarda bulundu.

Ferrari F1 pilotu Sebastian Vettel 2019 sezonunda Aralık ayına kadar daha 12 yarış olduğunu belirterek “Açıkçası rekabet çok yüksek ve kolay değil, ama şampiyonluk için vaktimiz var. Bir dönüm noktası yakalayacağımıza eminim.” dedi. Ferrari’nin İtalya Maranello’daki üretim tesislerinde Türk basın mensuplarının sorularını yanıtlayan F1 pilotu Sebastian Vettel 2019 sezonunda pilotlar kategorisinde 123 puanla 4’üncü sırada bulunuyor. Ferrari ise 228 puanla 2’inci sırada yer almakta.


F1 aracı kullanmak zor


Yarışlara fiziksel olarak hazır olabilmenin zor olduğunu kaydeden Vettel şunları kaydetti:


“Ferrari kullanmak çok zevkli ve özel bir şey ancak Formula 1 aracı ile yapabilecekleriniz normal bir binek otomobil ile yapabileceklerinizden gerçekten çok farklı. O nedenle insanlar genellikle ne kadar zor olabildiğini hayal edemiyorlar.Oldukça yorucu ve otomobilin içi çok sıcak. Yanımızda 120 dereceli bir radyatör bulunuyor, kokpittin ısısı 70 dereceye çıkıyor. Ayrıca üzerimizde de teçhizat var. Bu yüzden fiziksel olarak iyi durumda olmak çok önemli.Bu nedenle formda kalabilmek için sıklıkla koşuyoruz, bisiklete biniyoruz, kondisyon ve kuvvet egzersizi yapıyoruz. Araç içindeki yerin sınırlı olduğunu düşünürseniz ihtiyacınız olan kaslı olmanız değil; her zaman formda olmanız gerek.”


Sezonun geri kalanı


Sezonun bitimi olan Aralık ayına kadar daha 12 yarış bulunduğunu kaydeden Vettel ,”Henüz kazanmış değiliz, bu yüzden Ferrari'nin ait olduğu konuma geri dönmesini istiyoruz. Bunu başarmak için çok çalışıyoruz. “Açıkçası rekabet çok yüksek ve kolay değil, ama şampiyonluk için vaktimiz var. Bir dönüm noktası yakalayacağımıza eminim.” dedi. F1 yarışlarının optimum yakıtın çok önemli avantaj sağlayabileceği zorlu bir ortam oldğunu kaydeden Vettel Scuderia Ferrari ve Shell ortaklığının Maranello'da yakıt ve yağlar geliştirmek için çalıştığını, 2018 sezonunda tur zamanında gerçekleştirilen yüzde 21’lik iyileştirme bu inovasyon ortaklığının başarısını ortaya koyduğunu dile getirdi.


Ferrari 80 yaşında


13 Eylül 1939 yılında kurulan Ferrari, 80’inci yılını kutluyor. Otomobil tutkunları tarafından hayranlıkla takip edilen tüm Ferrari modelleri İtalya’nın kuzeyinde yer alan Maranello şehrinde faaliyet gösteren Ferrari fabrikasında üretilmekte. Günde yaklaşık 10 ila 12 otomobil imal edilen tesiste ayrıca özel siparişler de üretilmekte. 8 montaj hattının bulunduğu Maranello fabrikasında, V8 motora sahip Ferrari’ler ile V12 motora sahip Ferrari’ler ayrı alanlarda üretiliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS