Seyit aracı gün yüzüne çıkıyor

Seyit aracı gün yüzüne çıkıyor

Anadolu Isuzu, birikimini ve iddiasını, “Anadolu Savunma” markası ile savunma sanayisine taşıyor. “Anadolu Savunma” markası ile geliştirdiği, askeri kullanıma yönelik ağır kamyonlarla IDEF 2019’a katılacak olan Anadolu Isuzu, fuarda; 8x8 tanktaşıyıcı araç, 8x8 taktik tekerlekli araç ve 4x4 taktik tekerlekli araç modellerinin tanıtımını gerçekleştirecek.

Anadolu Isuzu, ticari araç üretimindeki ve Ar-Ge çalışmalarındaki gücünü, “Anadolu Savunma” markası ile savunma sanayisine de taşıyor. Anadolu Isuzu’nun Ar-Ge Merkezi’nde, Türk mühendisleri tarafından IDEF 2019’a Anadolu Savunma markası ile kendi standında Seyit ismini taşıyan 8x8 tank taşıyıcı araç, 8x8 taktik tekerlekli araç ve 4x4 taktik tekerlekli araç modellerini sergileyen Anadolu Isuzu’nun alt yapısını sağladığı 8x8 kurtarıcı araçta MPG standında sergilenmektedir.

Anadolu Isuzuyüksek performanslı askeri araçlarıyla sadece yurt içinde değil yurt dışında da önemli bir pazar payı elde etmeyi hedefliyor.Fuarda Seyit araçlarının lansmanını yapmaya hazırlanan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, savunma sanayisine yönelik geliştirdikleri yeni ürün ailesi ile ilgili şunları söylüyor: “Zırhlı pick-up ve zırhlı midibüs üretimlerimizle yıllardır hizmet verdiğimiz savunma sektörü, bizi çok iyi tanıyor. Şimdi, Anadolu Savunma markası altında Seyit ürün ailesine ait araçlarımızla sektöre verdiğimiz hizmetleri daha üst sınıflara doğru genişletiyor ve yerlilik odağımızla bunu ağır kamyonlara da taşıyoruz. Ar-Ge merkezimizde yürüttüğümüz çalışmalarla ortaya; yüksek performanslı, güvenilir, idamesi kolay ve maliyet-etkin bir ürün ailesi koyduk. Yerli ve milli Seyit ürün ailemiz, en başta, standartları çok yüksek bir kullanıcı olan Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere, birçok ülkenin silahlı kuvvetinin, tam da aradığı araçlardan oluşuyor. Bu nedenle ürün ailemizin büyük bir ilgi göreceğinden şüphemiz yok.”

Midibüs, otobüs ve kamyon<https://www.cnnturk.com/haberleri/kamyon> modellerini, başta Batı Avrupa olmak üzere; Avrupa Kıtası, Kuzey Afrika ve Türkiye Cumhuriyetlerinde bulunan 30’dan fazla ülkeye ihraç eden Anadolu Isuzu, bu ülkelerdeki başarılı servis ve satış sonrası hizmetler yapılanması ile de öne çıkıyor. Firma, bu yapılanmaya savunma sanayisi ürünlerini de katarak tüm dünyanın tercih ettiği markalar sıralamasında daha yukarılarda yer almayı hedefliyor.Geçtiğimiz yıl yaptığı atılımlarla Isuzu dışında, kendi markası AOS’u lanse eden Anadolu Isuzu, bu markasıyla İngiltere, İrlanda, Rusya ve Güney Amerika gibi ülkelerde aktif rol oynamaya başladı. Özellikle Avrupa pazarında bilinirliği gün geçtikçe artan firma, satış sonrası başarılarıyla da ismini duyuran bir is ortağı olarak dikkat çekiyor. 2018 yılında, yurt dışına 1000’e yakın adet araç satışı gerçekleştiren Anadolu Isuzu, halihazırda 30’dan fazla ülkedeki distribütör yapılanmasını, 2020 yılında 60’a yakın ülkeye genişletmeyi ve böylece, daha global bir marka olmayı hedefliyor.

8x8 kurtarıcı araç

IDEF Fuarı’nda sergilenecek bir diğer Anadolu Savunma aracı ise 8x8 tahrik düzenekli mayına karşı kısmi korumalı kurtarıcı araç olacak. MPG Makina İmalat San. ve Tic. A.Ş. tarafından IDEF 2019’da sergilenecek aracın görev donanımları MPG Makina İmalat San. ve Tic. A.Ş. tarafından tasarlanıp zorlu arazi ve yol şartlarında verilen görevleri başarabilecek kabiliyette ve özellikle arızalanmış ya da kırıma uğramış büyük tonajlı araçlar ile zırhlı araçların kurtarılmasına olanak tanıyacak özelliklerde üretilmiş. 43.000 kg ağırlığa sahip olan 8x8 mayına karşı kısmi korumalı kurtarıcı aracı, %60 eğim tırmanma kabiliyetinin yanı sıra 1100 mm’lik sudan geçme özelliğine de sahip.

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS