hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Skoda’dan 2 kapılı elektrikli

  Skoda’dan 2 kapılı elektrikli
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Skoda, elektrikli ürün gamına bir yenisini daha ekledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tam elektrikli Skoda ENYAQ iV’nin ardından ürün gamını bir coupe SUV modeliyle genişletti. Dünya prömiyeri gerçekleştirilen ENYAQ COUPÉ iV, sportif hatlarıyla birlikte elektrikli otomobil dünyasına daha duygusal bir tasarım teması getirmeyi hedefliyor.

  Bununla birlikte marka ilk kez tamamen elektrikli ENYAQ iV ürün gamına RS versiyonu da ekliyor.

  Skoda’dan 2 kapılı elektrikli

  Motor güçleri

  180 PS-299 PS arasında dört farklı güç çıkışına, iki farklı batarya boyutuna sahip ENYAQ COUPÉ iV, arkadan itişli veya dört çeker olarak tercih edilebiliyor. WLTP normlarına göre 545 kilometreye kadar menzil sunan yeni model hızlı şarj kapasitesine de sahip.Yeni modelin ürün yelpazesi, 62 kWs batarya ve 180 PS güç çıkışına sahip ENYAQ COUPÉ iV 60 ile başlıyor. Ürün gamının en üzerinde ise daha büyük batarya ve ön aksa ikinci bir motor bulunan ENYAQ COUPÉ iV 80x ve ENYAQ COUPÉ RS iV bulunuyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rüzgar direnci iyileşti

  Modelin en performanslı versiyonu RS iV 299 PS güç ve 460 Nm tork üretiyor. Bu yeni sportif versiyon, aynı zamanda markanın ilk tam elektrikli ŠKODA RS’i oldu. RS versiyonu, her zaman olduğu gibi daha dinamik sürüş ile birlikte siyah tasarım detayları ve RS logoları ile öne çıkıyor. Markanın yeni elektrikli coupe’si, ENYAQ iV’nin rüzgar direnci katsayısını daha da iyileştirerek 0.234 cd’ye düşürdü. Opsiyonel olarak tercih edilebilen çeki demiriyle 1,400 kg’ye kadar olan römorkları 8 derece eğime kadar çekebilme kapasitesine sahip.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow
  o-clock

  SON DAKİKA