hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TransAnatolia yarışı başlıyor

  TransAnatolia yarışı başlıyor
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  13. TransAnatolia Rallisi, Kurtuluş Savaşı’nın rotasını izleyerek 2 Eylül’de Samsun’dan başlayacak ve 9 Eylül’de İzmir’de sona erecek.

   

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dünyanın en büyük ve zorlu rally raid yarışlarından ve bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek olan TransAnatolia, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılına özel ‘Kuruluş Rotası’yla 2 Eylül’de Samsun’dan start alacak. 125 yarışmacıdan 43’ünün yabancı olduğu ve Motosiklet, Quad, SSV, Otomobil ve Kamyon kategorilerinde 84 aracın yer alacağı ralli, İzmir’in düşman işgalinden kurtulduğu 9 Eylül’de İzmir’de sona erecek.

  Toplamda 17 ilden geçen, 2.350 kilometrelik ve birçok zorlu parkurdan oluşacak yarış, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla başlayan Kurtuluş Savaşı’nın izinden giderek Amasya-Sivas-Ankara-Afyonkarahisar-İzmir rotasını izleyecek.

  TransAnatolia Rallisi’ne özel animasyon  

  Geçen yıl TransAnatolia Rallisi’ne özel hazırlanan ve Brandverse Awards’ta PR bölümündeki Sponsorluk kategorisinde gümüş ödül kazanan animasyon filmi bu yıl da Cumhuriyet’in 100. yılını öne çıkartıyor. Rallinin heyecanı ile ‘Kuruluş Rotası’nın önemini izleyicilere aktaran film dikkat çekici.

  Ayrıca bu yıl ilk defa TransAnatolia Rallisi’ndeki son gelişmeler ve günün öne çıkan başlıkları da Castrol desteği ile yarış haftası boyunca her gün saat 14:00’te S Sport2 ve S Sport Plus’tan yayınlanarak yarış severlerin bu heyecanı ekranlarından yaşamaları sağlanacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Her günün en hızlısına ödül

  Castrol POWER1 motosiklet kategorisinde, TransAnatolia Rallisi’nde ilk defa yarışacak olan sporculara yönelik POWER1 Rookie Cup yarışması da gerçekleştirilecek. Amatör yarışçıların zorlu yarış hayatlarında her türlü engeli aşmaları için desteklenmelerini amaçlayan bu kategoride günün en hızlısı, ödülünü her günün sonunda alacak. Ayrıca yarışın sonunda da ilk üçte yer alan sporcular ödüllendirilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow