hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Türkiye Citroen Ami satışında 3.büyük ülke oldu

  Türkiye Citroen Ami satışında 3.büyük ülke oldu
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Citroën Türkiye geçtiğimiz yılı gerçekleştirdiği 63 bin 153 adetlik rekor satışla globalde 3’üncü sıraya yükselerek tamamladı.

   

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Markanın mikromobilite alanındaki yenilikçi modeli Ami, kısa sürede büyük bir satış başarısına imza attı. Markanın Türkiye’de online satış kanallarından sunduğu ilk model olan Citroën Ami, Aralık 2021’de kurumsal, Haziran 2022’de de bireysel müşteriler için siparişe açılmıştı.

  Ami’nin online satış rekorları kırdığını hatırlatan Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, “Citroën Ami, 2023 yılını 2848 adetlik satışla geride bıraktı. Rekor seviyedeki bu satış rakamıyla Citroen Türkiye, geçen yıl dünya çapında en fazla Ami satılan 3. ülke oldu. 9 farklı ülke için sınırlı olarak 1.000 adet üretilen ve Türkiye için de kontenjan ayrılan Citroën My Ami Buggy modeli de bir başka başarıya imza attı ve Türkiye’de satışa sunulduğu andan itibaren stoğunun tamamı sadece 40 dakikada tükendi” dedi.

  Citroën Türkiye, % 100 elektrikli Ami ile çevre konusunda duyarlılığa da destek veriyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen proje ve uygulamalara tam destek veren Citroën Türkiye, ATMA Derneği’nin sokakları tertemiz yapmak için hayata geçirdiği “Atma!” hareketine de katkı sağlıyor. Proje farkındalığının artırılması için harekete dahil olan Citroën Türkiye, bu kapsamda ATMA Derneği’ne Ami modeliyle destek veriyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow