hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Uluslararası yan sanayi devleri Türkiye'ye geliyor

  Uluslararası yan sanayi devleri Türkiyeye geliyor
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS), üyesi olduğu FIGIEFA’yı (Araç Parçaları İthalatçıları, İhracatçıları ve Toptancıları Uluslararası Federasyonu), Genel Kurulu’nu Türkiye’ye getiriyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sektör temsilcilerinden Emirhan Silahtaroğlu’nun da 8 Yönetim Kurulu Üyesi’nden biri olduğu FIGIEFA, Seçimli Genel Kurulu’nu 22 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleştirecek. FIGIEFA’nın Yönetim ve Genel Kurulu’nu oluşturan 41 üyesinin Türkiye’yi ziyaret edeceğini ifade eden OSS Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özçete, “Her biri milyar Euro seviyesinde ciroya sahip bu firmalar, satın alımlarında Türkiye’nin potansiyelini tanıma fırsatı bulacaklar.

  FIGIEFA’ya Yönetim Kurulu için yaptığımız davetin ve zamanlamasının ayrıca bir önemi var. 23-26 Mayıs tarihlerinde TÜYAP'ta düzenlenecek, Türkiye’nin en büyük uluslararası ticaret fuarı olma niteliği taşıyan Automechanika Istanbul, üyelerimize, sektöre ve ülkemizin ihracatına sağladığı fırsatlar ile bu alanda dünyanın en önemli ticaret platformlarından biri konumuna geldi. Ana destekçisi olduğumuz, 1500’ün üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapacak Automechanika Istanbul 2024 fuarını, FIGIEFA üyelerinin de ziyaret etmesinin Türkiye’nin yedek parça ihracatına olumlu katkı sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

  18 ÜLKEDEN KATILIMCI

  Automechanika Istanbul ziyareti ile birlikte FIGIEFA, ihracatımıza katkı sağlayacak 1955 yılında kurulan ve merkezi Brüksel olan FIGIEFA, 18 ülkeden 19 dernek ve 5 satın alma grubunu temsil ediyor. Araç yedek parça, servis ve onarım için piyasadaki serbest ticaret ve etkili rekabeti korumayı amaçlayan federasyon, dünyanın en büyük satış sonrası firmalarının yetkililerini bir araya getirecek. Konu hakkında değerlendirme yapan OSS Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özçete, “OSS Derneği, Brüksel merkezli FIGIEFA’nın bir paydaşı ve aynı zamanda genel sekreterimiz Emirhan Silahtaroğlu da bu organizasyonun Yönetim Kurulu Üyesi görevini üstleniyor. Uzun süredir Brüksel dışında herhangi bir yerde toplantı gerçekleştirmeyen FIGIEFA, bu yıl bir toplantısını Türkiye’de gerçekleştirecek. Bu toplantı aynı zamanda seçimli bir genel kurul olacak” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow