Son Dakika

Volvo mesafeyi artıracak

A A

22.03.2022 - 14:32 | Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı

Volvo Cars'ın yeni Recharge elektrikli plug-in hybrid motoru, tek bir şarjla günlük gerçekleştirilen ortalama kilometre menzilinin üstüne çıkmıayı hedefliyor.

Volvo mesafeyi artıracak

Volvo Cars’ın, 90 ve 60 Serisi modelleri için geliştirildiği yeni Recharge elektrikli plug-in hybrid motor seçeneği, elektrikli sürüş menzilini önemli ölçüde artırmayı hedefliyor.

Yeni sistemde sadece elektrikli sürüşte menzil tek bir şarjla 90 kilometreye kadar çıkabiliyor. Ortalama bir premium otomobil sahibinin hafta içleri, günde 50 kilometreden daha az otomobil kullandığı düşünülürse, otomobillerini evde şarj eden Volvo sürücülerinin büyük çoğunluğu için, yeni Volvo elektrikli plug-in hybrid ile günlük kullanımda sadece elektrik modu yeterli olacak.

Tek pedallı sürüş

Motorla ilgili yapılan temel geliştirmeler arasında, nominal enerjiyi 11,1 kWh'den 18,8 kWh'ye çıkarmak için üçüncü bir hücre katmanına sahip yeni bir uzun menzilli pil ve 145 hp güç sağlayan bir arka elektrik motoru yer alıyor.

Ek elektrik gücü, toplam gücü Recharge T8 modelleri için 455 hp’ye çıkartıyor. Böylelikle Recharge T8, şimdiye kadar üretilmiş en güçlü Volvo modeli haline geliyor. Yeni geliştirmeler sadece motorla sınırlı kalmıyor, belirli modellerde tek pedallı sürüş özelliğini de kapsıyor.

Geliştirmeler, tek pedallı sürüş özelliğini de kapsıyor. Tek pedallı sürüş özelliği, özellikle sorunsuz ve sezgisel bir sürüş deneyimi sunmaya yardımcı oluyor. Şu anda tam elektrikli Volvo modellerinde yer alan bu özellik, sürücüye yalnızca gaz pedalı ile hem hızlanma hem de yavaşlamayı kontrol etme seçeneği sunuyor. Tek pedallı sürüş, ilk olarak Volvo XC60 ve S90 Recharge Plug-in hybrid modellerinde sunulacak.