hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yeni Astra ödülle geldi

  Yeni Astra ödülle geldi
  expand

  Safetybest ödülü sahibini buldu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Autobest, otomotiv güvenliğindeki yeni atılımları dikkate alarak bu yıl Safetybest ödülünü sunuyor.

  26 ülkeden gelen üyelerden oluşan Uluslararası AutoBest jürisi IntelliLux Led-Matrix far teknolojisi olarak sunulan geleceğin akıllı aydınlatma sistemi nedeniyle bu yeni ödüle Opel'in Yeni Astra modelini layık gördü.

  IntelliLux Led-Matrix far teknolojisi ilk kez kompakt sınıfta Yeni Astra'da Kasım ayında sunulacak.

  Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik "Safetybest 2015" ödülü ile ilgili “Yenilikleri daha erişilebilir kılmak istiyoruz ve bu yenilikleri yüksek hacimli modellerimize ekleyerek teknolojiyi daha geniş kitlelere ulaştırıyoruz. Üst segment otomobillerde görmeye alışık olduğumuz, Led-Matrix far teknolojisini ilk kez kompakt sınıfta tanıtan otomobil üreticisiyiz. LED teknolojisinin kullanılması, sürücü ve çevresindeki kişiler için güvenliği artıran olağanüstü gece sürüş performansı sunmaktadır.” şeklinde konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  IntelliLux LED,  8 solda ve 8 sağda olmak üzere toplam 16 LED bölmesinden oluşuyor. Aydınlatma uzunluğunu ve ışık dağılımını otomatik ve sürekli olarak her trafik koşuluna göre ayarlıyor. Daima uzun huzmede kalarak diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan sürüş gerçekleştirmesini sağlıyor. İşlem sırasında, Opel Eye ön kamera ile birlikte çalışıyor. 80 km/sa. sürüş hızındayken, sürücüler yolun kenarındaki cisimleri, normal halojen veya xenon kısa farlar ile yaklaşık 30 ila 40 metre önce algılıyor. Kamera, karşıdan gelen veya öndeki trafikte bulunan ışık kaynaklarını algılıyor, ilgili bölgeye ışık yollayan LED'leri devre dışı bırakıyor. Yolun diğer kısmı ve çevresi parlak bir şekilde aydınlatılıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow