Son Dakika

Yeni Honda Dio Türkiye fiyatı ne kadar? Honda Dio satışa çıktı mı, ne zaman?

A A

24.02.2021 - 12:01 Son Güncelleme:

Honda'nın 2021 yılında Türkiye'de ilk defa satışa sunacağı yeni Dio modeli, scooter segmentine yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Peki, Yeni Honda Dio Türkiye fiyatı ne kadar? Yeni Honda Dio ne zaman satışa çıkıyor?

Yeni Honda Dio Türkiye fiyatı ne kadar? Honda Dio satışa çıktı mı, ne zaman?

Son zamanlarda otomobil fiyatları rekor seviyede artınca bazı araç kullanıcıları, Honda’nın Türkiye’de ilk defa satışa sunacağı scooter segmentindeki yeni Dio modeli, tarzındaki modelleri mercek altına aldı. Peki, Honda’nın Türkiye’de satışa sunacağı Yeni Honda Dio modelin fiyatı nedir?

Scooter segmenti giriş seviyesi modeli olan Dio; hava soğutmalı, yakıt enjeksiyonlu, verimli Smart Power (eSP) motoru, dengeli şasisi, Honda Kombine Fren Sistemi (CBS) ve geniş depolama alanı ile kullanıcılara fonksiyonel çözümler sunuyor. 

HONDA DIO TÜRKİYE FİYATI NE KADAR?

Kullanıcıların günlük ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanan model, güvenli ve kolay kullanımın yanı sıra yakıt ekonomisi ile dikkat çek Yeni model 20 bin 100 TL'lik fiyatıyla Türkiye yollarına çıkıyor.

HONDA DİO SATIŞA ÇIKTI MI, NE ZAMAN?

Honda Dio, inci yasemin beyazı, mat metalik siyah ve şeker kırmızı olmak üzere 3 farklı renk seçeneği ile 24 Şubat 2021 tarihinden itibaren satışa sunulacak.

YENİ HONDA DİO MODELİN ÖZELLİKLERİ NELER?

Yeni Honda Dio, 22 kilogram ağırlığındaki 109 cc hacimli, çift supaplı ve çoklu hava soğutmalı yakıt enjeksiyonlu SOHC Smart Power (eSP) motoru ile hafif ve aynı zamanda dayanıklı yapısıyla verimli bir performans sunuyor. 47 mm çap ve 63,1 mm strok ile 10:1 sıkıştırma değerine sahip motor, 7.500 d/d'de 6,4 kW güç ve 5.570 d/d'de 9,0 Nm tork üretimi ile yüksek verimlilik sunuyor.

Şehir içi sürüş kolaylığı sağlayan yeni Dio, yüksek verimli motoru ve selenin altında bulunan 4,9 litrelik yakıt deposuyla 260 kilometrenin üzerinde menzile ulaşabiliyor. Çift dişli kayış sayesinde yakıt verimliliği sağlayan model; elektronik kontrollü, fırçasız ACG marş motoru aynı zamanda alternatör görevi üstlenerek gürültüyü de en aza indiriyor. Dik mimari tasarıma sahip yeni Dio modeli, kullanışlı düz zemini ve 17,7 litre hacimli sele altı saklama alanı ile kullanıcılarına günlük kullanım rahatlığı sunuyor.