Cadillac BLS mi, yerli otomobil mi?

Cadillac BLS mi, yerli otomobil mi?

Yerli otomobilin görüntüleri tartışma yarattı.

Bugün ajanslar yerli otomobille ilgili ilk prototiplerin tanıtıldığını duyurdu.


Prototip görsellerinin paylaşılmasıyla yeni bir tartışma başladı çünkü yerli otomobil prototipleri iç ve dış tasarımıyla 2006 model Cadillac BLS ile tıpa tıp benzerlik gösteriyordu.


Bakan Işık yerli otomobilin prototipini kamuoyuyla paylaştı


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobile ilişkin, 2016'da her türlü arazi şartında deneyecekleri 30-40 araç üretmeyi, 2019 sonuna kadar da Türkiye'de bunun seri üretimini başlatmayı hedeflediklerini bildirdi.Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobil konusunda, "Babayiğit ortaya çıktıktan sonra nerede üreteceğimize birlikte karar veririz, hatta onun tercihine bırakırız. Sonuçta bir kişi riski üstleniyorsa tercihi ona bırakmak gerek. Ama tüm Ar-Ge'nin Gebze'deki TÜBİTAK tesislerinde başladığını söylemek lazım" dedi.Bakan Işık yerli otomobil için 3 prototip üretildiğini de belirtti.


Işık, 4. prototipin ise üretiminin sürdüğünü açıkladı.


Bakan Işık, "2020 yılında artık insanlarımızın tercihine bir Türk markasını da sunmuş olacağız" dedi.Opel Türkiye resmi yetkilisine sorduk


Konu ile ilgili bilgi almak üzere iletişime geçtiğimiz Opel Türkiye resmi yetkilisi aşağıdaki açıklamayı yaptı:


"Türkiye pazarı GM tarafından her zaman yakın mercek altında tutulan ve önem verilen bir pazar. An itibariyle yakın süreçte hayata geçirilmeyi bekleyen üretime yönelik bir planlama mevcut değildir."Sosyal medyada trend oldu


Sosyal medyada da bu konu üzerine çok sayıda paylaşım yapıldı. Twitter'da yerliotomobil ve YerliCadillacBLS etiketleri trend oldu.


Haberimizde her iki modelle ilgili görüntüleri paylaşıyor ve sizlerin yorumuna bırakıyoruz. 
 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS