Son Dakika

Yamaha en yenileriyle boy gösteriyor

A A

24.02.2017 - 12:25 Son Güncelleme:

Yamaha Motor Türkiye Satış- Pazarlama Müdürü ve MOTED Başkanı Nihat Çadırcı, Motobike İstanbul 2017 zfuarının geçtiğimiz yıl daralma yaşayan sektöre hareket getireceğini belirtti.

Yamaha en yenileriyle  boy gösteriyor

Her yıl olduğu gibi bu yıl da birçok yeni motosikleti fuarda sergileyeceklerini ifade eden Çadırcı, “İlk defa tüketicinin beğenisine sunacağımız yeni modellerimiz, yenilenen MT-09, X-MAX 300, MT-10 SP, YS125, NMAX 155’in beğenileceğini ve pazarda güçlü yer edineceğini düşünüyoruz. Sektördeki son teknolojik gelişmelerin uygulandığı bu modellerde ortaya çıkan teknik özellikler ve kullanıcıya sunduğu avantajlar beklentilerin üzerine çıkıyor. Anahtarsız çalıştırma, yarış süspansiyonu gibi birçok özellik yeni Yamaha modellerinde standart hale geldi. Çekiş kontrol sistemi artık scooter modellerinde dahi kullanılıyor.” dedi.

PAZAR PAYI YÜKSELDİ

2017 yılında piyasaya çıkan yeni modellerin hepsinin kendi sınıfında başarı elde edeceğini belirten Nihat Çadırcı, geçtiğimiz yılı 17.100 adet satış ile kapatan Yamaha’nın pazar payının yüzde 11,3’ten yüzde 11,9’a yükseldiğini ifade etti. Tüm dünyada yaşanan ekonomik çalkantıların pazarı satış adetlerinde olumsuz etkilediğini ifade eden Çadırcı, nitelikli ve kaliteli ürünlere ilginin artması ile motosiklet pazarının olumlu yönde geliştiğinin altını çizdi. “Daha büyük motor hacmine, daha yüksek kaliteye ve özgünlüğe sahip modeller öne çıkıyor. Tüketici daha çok bilinçleniyor. Neyi, niçin istediğini bilen kullanıcıların sayısı artarken beklentiler de buna göre gelişiyor. Motosiklet kullanıcısı markaların sunduğu hizmetlerden beklentilerini artırıyor.” dedi.

EURO 4’E UYGUN YS125 GELİYOR

Yamaha Avrupa’da 2016 yılından itibaren zorunlu olan, Türkiye’de ise 2018 yılından itibaren zorunlu tutulacak yeni Euro4 yönetmeliğine uygun YS125’i bu yıl ürün gamına aldı. Euro4 uyumlu sportif bir şehir içi motosiklet modeli olan yeni YS125’nin pazarda önemli bir satış başarısına ulaşması bekleniyor. Türkiye genelinde 70 bayisi bulunan marka 2016 yılından itibaren bu bayilerin tamamında 3S (satış, servis ve yedek parça) hizmeti sunuyor.