hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yeni Opel Astra Türkiye’de

  Yeni Opel Astra Türkiye’de
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Opel Astra, altıncı nesliyle Türkiye’de satışa sunuldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Opel Astra’nın altıncı nesli Türkiye’de satışa sunuldu. Ülkemizde Editon, Elegance, GS Line ve GS isimli dört farklı donanım seçeneğiyle satılmaya başlanan yeni Astra 1.2 litre benzinli ve 1.5 litre dizel motor seçeneklerine sahip.Her iki motor seçeneğinde de AT8 isimli, 8 ileri vitesli otomatik şanzımana sahip. Her açıdan gerçek bir tasarım simgesi olarak öne çıkan yeni Astra, ülkemizde 668.9 TL’den başlıyor. Aaracı almak isteyen ortalama 1 ay bekleme süresiyle karşılaşıyor.

  Yeni Opel Astra Türkiye’de


  8 aydır stoksuz

  Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin bu yıl pazarın 750 bin civarında olmasını öngördüklerini belirterek markalarının yüzde 6 pay heoeflediğini belirtti. 2023’te yüzde 7 pay hedeflediklerini vurgulayan Girgin eylül ayında Türkiye’de 65 bin adetlik bir Pazar öngördüklerini söyledi. 8 aydır stoksuz çalıştıklarının altını çizen Girgin eylül itibarıyla bazı modellerin zamlanacağını vurguladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yeni Opel Astra Türkiye’de

  130 beygir gücünde

  Dizel cephesinde de gayet verimli 1.5 litrelik motor ile donatılan yeni nesil Astra, 130 HP’lik gücünü ve 300 Nm’lik torkunu 8 ileri AT8 tam otomatik şanzımanla yola aktarıyor. 0’dan 100 km/s hıza 10,6 saniyede ulaşan dizel motorlu yeni Astra’nın maksimum hızı ise 209 km/s. Dizel motorun asıl uzmanlığı ise yakıt tüketiminde kendini gösteriyor. Yeni Astra 1.5 litrelik dizel motoruyla WLTP kriterlerine göre 100 kilometrede karma tüketimde 4,5-4,6 litrelik ortalama sunuyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow