Son Dakika

Yeni yüzüyle yollara çıktı

A A

24.05.2016 - 13:05 Son Güncelleme:

Tasarım sil baştan

Yeni yüzüyle yollara çıktı

Geniş ailelere Renault tarafında çözüm olarak sunulan Grand Scenic, tüm çıplaklığı ile karşımıza çıktı. Model standart versiyona göre 35 mm daha uzun aks mesafesine sahip. Diğer boyutlara baktığımızda model 20 mm daha geniş, 15 mm daha uzun bir karoser yapısına sahip. 5 koltuklu sunulan modeli 7 koltuklu olarak da tercih edebiliyorsunuz.

Bagaj alanında ufak oynamaları artık tuşlar yardımıyla yapabiliyorsunuz. One touch katlanır fonksiyonu bu konudaki en büyük yardımcınız. İçeride hiç kuşkusuz R-link 2 eğlence sistemi dikkat çekiyor. 8,7-inç büyüklüğünde olan bu sistem Bose hoparlör sistemiyle desteklenmiş.

Bu detay ses kalitesini fazlasıyla iyi kılmış. Trafik levha tanıma, kör nokta uyarı sistemi, adaptif cruise control, aktif şehir içi frenleme, şerit takip asistanı, güvenli mesafe uyarı sistemi, ön, arka ve yan park sensörleri ve kolay park yardım sistemi modelin en dikkat çekici güvenlik özelliklerinden. 

CMF platformu tercih edilen model kardeşleri  Megane, Kadjar, Espace ve Talisman ile aynı alt yapıya sahip. Motor seçeneği olarak  TCe 115 ve TCe 130 olmak üzere iki benzinli, dCi 110, dCi 130 ve dCi 160 dizel seçenekleri sunuluyor. Modelin fiyatlandırmasıda yıl sonunda belli olacak.