hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yenilenen Focus artık hibrit

  Yenilenen Focus artık hibrit
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Ford’un, benzinli ve dizel seçeneklerle birlikte ilk kez hibrit versiyonuyla sunduğu Yeni Focus Türkiye’de satışa çıkacak

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ford Focus, 2018 yılında yollara çıkan 4. nesli ile seviye 2 otonom sürüş deneyimini sunan ilk model olmuştu. Makyajlanan yeni Ford Focus yeni dış tasarımı, teknolojileri, konfor ve fonksiyonelliği ile ilk kez hibrit opsiyonla haziran ayında yollara çıkacak. Sektör yetkilerinden Özgür Yücetürk, “Ford Focus, ilk üretildiği 1998 yılından beri sektöründe öncü bir rol üstlenerek ilklere imza attı. Bu sayede de bugüne kadar iki kez tüm dünyada en çok satan otomobil unvanını kazandı” dedi.

  Ön tasarım yenilendi

  Makyajlanan Ford Focus’ta ön tasarım tamamen yenilendi. Yeni ön tasarımda güncellenen tampon, ızgaralar ve paneller, entegre sis lambalı çarpıcı LED far kümesi ve yeni şekilli arka farlar ile Yeni Focus çarpıcı bir görünüm sunuyor.Aracın çok daha modern ve ferah bir tasarımla yenilenen ön farlarında giriş donanımından itibaren LED ön farlar standart olarak sunuluyor. Dört kapı gövde tipinde 511 litrelik bagaj hacmi, oldukça rekabetçi ve ferah bir fonksiyonel depolama alanı sağlıyor. Trend X donanım seviyesinde 16’ alüminyum jantlar kullanılırken, gövde rengi yan aynalar ve karartılmış arka camlar tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunuluyor. Titanium’da ise 17’ alaşım jantlar, 15 kollu yeni jant tasarımıyla daha da şık hale geliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  1.0L Ecoboost motor

  Focus, ilk defa 1.0L Ecoboost motor ve 7 ileri powershift şanzımana sahip hibrit teknolojisi ile geliyor. Ecoboost Hibrit motor, verimliliği artırmak için 48 volt bataryadan güç alıyor ve ilave 16 PS güç vermenin yanı sıra hızlanmayı yüzde 20’ye varan oranda artırıyor. Üst serilerde HB ve SW gövde tiplerinde 125PS güç seçeneği ile sunulan hibrit güç grubu, elektrik motoru sayesinde yüksek tork üretebiliyor. Araç dört farklı motor-şanzıman seçeneği ile geliyor. Trend X ve Titanium serilerinde 1.5L 123PS PFi benzinli motor, 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile sunulurken, tüm donanım seviyeleri ve gövde tiplerinde dizel olarak 1.5L 120 PS EcoBlue motor ve 8 ileri otomatik şanzıman seçeneği bulunuyor. 8 vitesli şanzıman; daha fazla vites oranı, hafif tasarım ve gelişmiş çift kavraması ile kesintisiz ve sarsıntısız vites değişimi sağlıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow