hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yüksek performansı kış lastiği üretti

  Yüksek performansı kış lastiği üretti
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Continental’in sunduğu WinterContact TS 870 P kış lastiği  testleri geçti.

   

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Continental’in ürettiği WinterContact TS 870 P, İngiliz ticaret dergisi Tyre Reviews tarafından gerçekleştirilen 2023-2024 Ultra Yüksek Performanslı Kış Lastiği testinde ilk sıraya yerleşti. Derginin editör ekibi, tanınmış Alman ve İsveç üreticilerin 6 lastik modelini 255/40 R19 ebat lastiklerin kullanıldığı bir Ford Mustang araçla test etti.

  Continental Wintercontact TS 870 P, düşük yuvarlanma direnci ve aşınma özellikleri sayesinde özellikle ıslak ve karlı zeminde sergilediği güçlü performansıyla jüriyi etkiledi.Güçlü motora sahip daha büyük otomobil ve SUV araçlara hitap eden WinterContact TS 870 P, kuru ve ıslak kış yollarında güvenli sürüş özellikleri sunuyor.

  Continental markasının diğer tüm lastikleri gibi WinterContact TS 870 ve TS 870 P, elektrikli, hibrit ve içten yanmalı motorlu otomobiller ve SUV araçlar için uygun. 16 -22 inç aralığındaki her iki modelin de yanağında EV uyumlu işareti bulunuyor.

  Continental'in bir diğer en yeni kış lastiği olan WinterContact TS 870, mini ve orta sınıfa kadar olan otomobiller için geliştirildi. Daha spor, kompakt otomobiller de Continental'in kış lastiği ile güvenle soğuk havaların üstesinden gelebiliyor. Geniş ürün yelpazesi, 14 -18 inç aralığında jant koruma oluklu ve daha yüksek yük taşıma kapasitesini gösterir XL işaretli lastikleri içeriyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow