2014'ün En İyi Modları!

2014'ün En İyi Modları!

2014'ün En İyi Modları!

En iyi 10 oyun modunu sizler için listeledik!

Oylarla belirlenen 2014'ün en iyi oyun modları sizlerle!

 
Oyun dünyasının en büyük modlama topluluğu olan Moddb.com, her yıl olduğu gibi bu yıl da en iyi PC modlarını oylamaya sundu. Toplam 131.789 oy sonucunda oyuncular, 2014'ün en iyi oyun modlarını seçtiler. Yüzlerce oyun modu içerisinden seçilen en iyi 10 listesi ise şu şekilde;
 
10.) The Sith Lords Restored Content Mod
 
15 Mart 2014 tarihinde yayınlanan bu mod, Obisidian tarafından geliştirilen Star Wars: Knights of the Old Republic II'yi güncelliyor. Firmanın sunmuş olduğu ilk oyuna göre birtakım teknik sorunlarla çıkan Star Wars: KotOT II'nin bu oyun modu, yarım kalmış olan oyunu tamamlar nitelikte diyebiliriz. 
 
 
 
9.) Tiberum Essence
 
Bir dönemler oyun dünyasında bomba etkisi yaratan Command & Conquer serisi son zamanlarda adından pek söz ettirmese de, mod geliştiricileri serinin oyunlarını boş geçmiyor. Tiberum Essence adıyla geliştirilen oyun modu, Command & Conquer 3: Tiberum Wars için geliştirilmiş ek paket niteliğinde bir mod. Tiberian Sun için yepyeni bir hikaye sunan Tiberum Essece, Command & Conquer serisine geri dönüş yapmaya niyetli olan oyuncuları kendine çekiyor diyebiliriz.
 
 
 
8.) Republic at War
 
Bir başka Star Wars oyununa gelmiş olan Republic at War, serinin RTS oyunu Star Wars: Empire At War: Forces of Corruption'u değiştiriyor. Star Wars oyununun temasını değiştirerek tamamen Klon Savaşları tarzına çeviren Republic at War, yeni senaryo modlarını da dahil etmeyi unutmuyor. 
 
 
 
7.) Ultimate Apocalypse
 
RTS oyunları büyük oyun firmalarının hedefinde olmasa da, mod geliştiricileri RTS oyun türünü ayakta tutabilmek için projeler geliştirmeye devam ediyorlar. Relic tarafından geliştirilen Warhammer 40.000: Dawn of War için yayınlanan Ultimate Apocalypse oyun modu, yeni oynanış dinamikler ve yeni içerikleri ekliyor.
 
 
6.) Sins of a Galactic Empire
 
4X'ün strateji oyunu Sins of a Solar Empire: Rebellion için geliştirilen bu oyun modu, oyuna Star Wars teması kazandırıyor.
 
 
 
5.) Edain
 
Battle for Middle-Earth II: Rise of the Witch King oyunu için geliştirilen bu oyun modu, yine ek paket tadıyla karşımıza çıkıyor. Daha iyi bir oynanış yapısı sunmak amacıyla geliştirilen Edain isimli mod, kitaplara uygun olarak daha gerçekçi bir senaryoyu, yenilenmiş oyun grafiklerini ve oynanış dinamiklerini bize sunuyor.
 
 
 
4.) Breaking Point
 
Dayz'i oyun dünyasına tekrar kazandıran ArmA serisine özel olarak geliştirilen Breakin Point modu, hayatta kalma temasını işliyor diyebiliriz. Takım ve PvP odaklı bir oynanışa odaklanan mod, Arma 3'ün DayZ'i niteliğini taşıyor.
 
 
 
3.) S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha
 
Bir süredir ortalardan kaybolan S.T.A.L.K.E.R. serisinin ilk oyunu Shadow of Chernobly, bu oyun modu ile birlikte tekrar güncelleniyor. Serinin devam oyunlarından bazı oynanış dinamiklerini alan Lost Alpha, içeriği yeniliyor ve oynanışı da oldukça geliştiriyor diyebiliriz.
 
 
 
2.) Star Trek: Armada 3: A Call to Arms
 
Star Trek: Armada 3: A Call to Arms modu ile birlikte Sins of a Solar Empire: Rebellion'a Star Trek teması eklendi. 
 
 
1.) Euro Truck Simulator 2 Multiplayer
 
Euro Truck Simulator 2 gibi keyifli bir tır simülasyon oyununu en önemli eskiği olan multipayer, yapımcı tarafından değil oyuncular tarafından gideriliyor. 
 
 
 
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber