Cs Go Vac Hatası Nedir, Nasıl Çözülür? Cs Go Vac Hatası Çözümü…

Cs Go Vac Hatası Nedir, Nasıl Çözülür? Cs Go Vac Hatası Çözümü…

Cs Go Vac Hatası Nedir, Nasıl Çözülür Cs Go Vac Hatası Çözümü…
expand

Pek çok oyuncunun büyük bir keyifle oynadığı CS:GO, bazı zamanlarda verdiği ‘VAC Oturumunuzu Doğrulayamadı’ hatası ile oyunculara zor zamanlar yaşatıyor. Bozuk sistem dosyalarının ve çeşitli uygulamaların yol açtığı 'VAC Oturumunuzu Doğrulayamadı' hatasının farklı çözüm yolları bulunuyor.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

 CS Go Vac Hatası Nedir?

 Bazen bilgisayarlarımızda oyun oynarken hiç beklenmedik bir anda gelen bir hatalar oyun keyfini yarıda kesiyor. Bu sorunun çözümü basit olsa da kullanıcıları çoğu zaman uğraştıran ve çok sinir bozan bu hatalardan birisi de CS:GO oyununda bazı zamanlarda aldığımız 'VAC Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı' hatasıdır. Bu hata zaman zaman farklı şekillerde karşımıza çıkabilir. CS GO vac hatasının çıktığı örnek hatalar ise;

CS GO vac oturumunuzu doğrulayamadı.

Bağlantınız kesildi.

VAC tarafından bağlantınız kesildi: Güvenli sunucularda oynayamazsınız.

Disconnected by VAC: You cannot play on secure servers

CS Go Vac Hatası Nasıl Çözülür?

 CS GO Vac hatasının çözümü için bazı adımları uyguladıktan sonra bilgisayarınızda herhangi bir sorun kalmaz. Hatanın çözümü için uygulamanız gereken adımlar ise;

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Steam Yeniden Başlatma: Bu çözüm genellikle en basit ve ilk akla gelen çözüm yoludur. Bazı hallerde kullanıcıların %70’i bunu yaparak Cs Go Vac hatasından kolaylıkla kurtulabiliyor. Bunun için öncelikle steam hesabınızdan çıkış yapmalı, Steam'ı sağ alt köşeden ya da görev yöneticisi üzerinden tamamen kapatmalısınız. Ardından Steam'a yeniden giriş yaparak hatayı tekrardan kontrol edebilirsiniz.

Steam Dosyaları Doğrulama: Çok fazla zamanınızı almayacak bu çözüm yönteminde ise, Steam'ı başlatarak Kütüphane > CS:GO’ya sağ tıklayarak özellikleri seçmeniz gerekir. Buradan da yerel dosyalar sekmesine tıklamanız gerekiyor. En altta yer alan “Oyun ön belleğinin bütünlüğünü doğrula” yazısına tıklayarak "tüm dosyalar doğrulandı." yazısı karşınıza çıkana kadar beklemeniz gerekiyor.

CS Go Vac Hatası Çözümü

 CS Go Vac Hatasının çözümü için pek çok oyunda da olduğu gibi çakışan bütün programları kapatmanız gerekebilir. Görev yöneticisi üzerinden çakışan tüm programları kapatarak bilgisayarınızın daha rahat çalışmasını sağlayabilirsiniz. Steam’i tamamen kapattıktan sonra, komut istemi ile birlikte steam onarmak da bazı durumlarda sorunu kolaylıkla çözüme kavuşturabiliyor. Antivisür programı ya da klasik Güvenlik duvarları varsa bunları kapatmanız da sorunu çözmenize yardımcı olabilir.

 

 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow