Cyberline Racing Oyun İncelemesi!

Cyberline Racing Oyun İncelemesi!

Siber zamanda geçen bir yarışa hazır mısınız?


Siber zamanda geçen bir yarışa hazır mısınız?  Bir yarış oyunundan beklentiniz ne olabilir. Tabi ki bütün arabaları teker teker geçerek bitiş çizgisine birinci olarak tamamlamak. Peki bu yarış oyunu aynı zamanda FPS öğelerini de içinde barındırıyorsa. Durum beklentinizden biraz daha farklı olur değil mi?  Bu tarz oyunların atası diyebileceğimiz iki boyutlu onanışa sahip bir atari oyunu olan Spy Hunter adlı oyunun üstünden uzun yıllar geçmiş olsa da shooter/racing tarzı oyunlar mobil platformlarda yerlerini almaya devam ediyor.  Mobil platformlarda sıkça oynanan oyunların başında gelen bulmaca/kayıp eşya bulma oyunlarındaki başarılı serilerinden sonra piyasaya çıkardığı shooter/racing tarzı oyun olan Cyberline Racing ile başka kulvarlarda da başarılı olabileceğini kanıtlayan Magicindie Softworks firması her ne kadar Spy Hunter benzeri oyun öğelerini barındıran bir oyun çıkarmış olsa da oynanış dinamikleri, kurgusu ve kendine has oyun senaryosu ile shooter/racing tarzı oyunlardan farklı bir yerde duruyor. Oyun İOS ve Android tabanlı cihazlarla oynanabiliyor. 

 Oyuna geçersek  Oyun açılır açılmaz kendinizi yarışın içinde buluyorsunuz. Eğitim amaçlı başlangıç yarışı oyunu size az çok öğretiyor. Her oyunda olduğu gibi bu oyununda ufak bir senaryosu mevcut. Oyun 2086 yılında geçiyor ve gizemli bir karakter sizi Cyberline Şampiyonasına girmenizi sağlıyor. Ve bu yarıştan sağ kurtulmanın bir tek yolu yarışları derece ile bitirip son yarışınızda şampiyonluğu kazanmanız olduğunu da belirtiyor.  Yarışlara girmeden önce her oyunda olduğu gibi şampiyonanın size verdiği parayla aracınızı seçiyorsunuz. Araçlar dengeli, hızlı ve ağır sınıflarından oluşuyor. Ayrıca her araç hız, hızlanma, nitro, hasar, ağırlık ve kalkan gibi geliştirilebilir özellikleri bulunuyor. Kendinize en uygun aracı seçip yarış esnasında rakiplerinizi alt etmek için cephane kısmına geçerek aracınızı silahlandırıyorsunuz.  Burada da aracınıza ilerleyen yarışlarda aldığınız dereceler ve kazandığınız paralarla aracınızı istediğiniz gibi silahlandırabilirsiniz.  

 Oyun 16 sezondan ve her sezon bitiminde toplamda 15 yarışçıyı eleyerek ilerliyorsunuz. Oyunun oynanışı ise çok kolay. Cihazınızın ekranını sağ sola kaydırarak aracınızı kontrol ederken yarış esnasında nitro ile hız yapabilmek için ekranın sol tarafına parmağınızla yukarı doğru ittirerek nitroyu aktif edebilirsiniz. Silahlarınızı ise önde giden rakip araçlar için ekranın sağ kısmında aşağıdan yukarıya doğru ittirerek aracınızdaki silahları aktif ederek atışlar yapabildiğiniz gibi arkanızdaki rakipler içinse  yukarıdan aşağıya doğru ittirerek yarıştaki sıralamanın en arkasına atabilirsiniz. Yalnız oyunda diğer shooter/racing yarışlarından ayıran en büyük fark sizin de yarıştaki diğer yarışçılara av olmanız. Yani hem rakiplerinizin atışlarından kaçacak hem de çevrenizdeki rakipleri eleyerek yarışı birinci bitirmeniz gerekiyor. Oyunda rekabeti sonuna kadar yaşarken yollardan toplayacağınız sağlık, nitro ve cephane ile oyunu biraz olsun kolaylaştığını söylememiz gerekiyor. Yani iyi bir strateji ile yarışın kaderini her an değiştirebilirsiniz. Her yarış sonunda çıkan dört kapalı karttan birini seçerek oyunda ekstra hediyelerde sizleri bekliyor olacak.  

  Oyunu oynamak ücretsiz ancak bu tarz mobil oyunlarında olan paralı sistem bu oyunda da mevcut. Yani oyunda aracınızı hızlı geliştirmeniz için satın alınabilir öğeler bulunuyor. Oyunu oynayabilmeniz için online bağlantınızın olması da şart. PvP modu da bulunan oyunun grafiksel olarak mobil oyuncuları üzmeyecek kadar grafiksel kalitesi ve hatta sesleriyle benzeri diğer oyunlar kadar da başarılı. Hem yarış hem de FPS öğelerini içinde barındıran oyun, keyfini ve heyecanını ikiye katlıyor. Şimdiden iyi oyunlar…  Oyunun KünyesiGeliştiricisi: Magicindie Softworks

Platform: İOS, Android

Tür: Shooter/Racing 

 
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS