FIFA 17'de puanlarına göre en iyi 10 Türk oyuncu

EA Sports'un merakla beklenen FIFA 17 oyuncu 29 Eylül'de çıkacak. Takipçileri çıkış tarihini iple çekerken her gün yeni bir liste yayınlanıyor. Onlardan biri de oyuncu puanlarına göre en iyi 10 Türk oyuncu listesi.İşte FIFA 17'ye göre en iyi Türk futbolcular.

10. GÖKHAN TÖRE
9. VOLKAN DEMİREL
8. HAKAN ÇALHANOĞLU
7. NURİ ŞAHİN
6. MEHMET TOPAL
5. SELÇUK İNAN
4. OĞUZHAN ÖZYAKUP
3. ONUR KIVRAK
2. ÖMER TOPRAK
1. ARDA TURAN
FIFA 17'ye göre en iyi Türk futbolcu Arda Turan. Bu arada FIFA 17'nin en iyi 10 Türk futbolcu listesindeki 5 oyuncunun Hırvatistan ve Rusya'yla oynanan maçların aday kadrosuna çağrılmadığını da hatırlatmakta fayda var. (Oğuzhan Özyakup sakat olduğu için çağrılmamıştı.)
FIFA ULTIMATE TEAM

İşte FIFA oyunlarını milyonlarca insan için çekici kılan oyun modu. Ultimate Team'de oyuncular satın alınan, kazanılan, biriktirilen, satılan ve kullanılan oyun kartları muamelesi görüyor (ve öyle de gösteriliyor).

FUT Champions, Ultimate Team'e yapılan yeniliklerde başı çekiyor. Oyuncular haftasonu liginde yer alabilmek için mücadele edip küresel bir çapta hesaplanacak bir listede sıralanacak ve bu sıralamaya göre oyun içi ödüller kazanacak. Dünyanın en, en, en iyileri ise FUT Championship Series'de yarışmaya hak kazanacak ve mükemmele en çok yaklaşan oyuncular 1.3 milyon dolarlık dev ödül bütçesinden payını alacak. Kazanan sen olabilecek misin?
Ultimate Team bu yıl itibariyle Squad Building Challenges içerecek. Yani, FIFA 17 mod sırasında oyuncuya uygulaması halinde ödüller kazanacağı senaryolar sunacak: Örneğin, yalnızca iki ulustan oyuncular kullanarak ilk 11 kurmak ya da kimyası 60 üzerinde bir takım kurmak. Bu yeni özellik sayesinde daha önceki oyunlarda elde tutmanın hiçbir anlam ifade etmediği oyuncuların takımda bir işlevi olmasını sağlayacak (FIFA severlerden bir kısmı bu cümleyi okuduktan sonra "Şükür" dediler).

Bunların yanı sıra kullanmak ve biriktirmek için onlarca yeni efsane kartı geliyor. Artık Carles Puyol'la Cristiano Ronaldo'ya çelme takarak El Clasico nostaljisi yapabilecek ya da George Best'i sahaya aklınızdaki rüya kadroyu FIFA 17'de gerçeğe dönüştürebileceksiniz.

FIFA 17 THE JOURNEY
FIFA 17'nin çıkış sürecini yakından takip ettiyseniz, oyunun RPG oyunlarından rol çalarak The Journey adlı bir hikaye modu içereceğini biliyorsunuzdur.

"Bu ne ola ki" diyerek kafasını kaşıyanlar için şöyle açıklayalım: FIFA 17 oyuncuları Alex Hunter isimli bir oyuncunun kontrolünü alıp kendisini futbol yıldızlığına giden yolda yönlendirebilecekler.

Modda belli bir akışı takip ederek oyuncunuzu Disney filmlerini anımsatan bir hikayeyle yıldız oyuncu mertebesine yükseltebileceksiniz: Önce A takıma yükselebilecek, sonra muhteşem maaşınızla güzel bir ev alabilecek, ardından da şampiyonluk kutlamasında havalara atılabileceksiniz.

FIFA 17'ye bir hikaye modu ekleme fikrinin oyunun kalitesini artıran yenilikçi bir hamle mi, yoksa yıllar boyu hatırlanacak büyük bir hata mı olacağını bekleyip göreceğiz. İyi tarafından bakacak olursak, beğenmezsek bildiğimiz oynanış seçeneklerine dönebileceğiz.
FIFA 17 OYNANIŞ

İlk izlenimler oynanışın geliştiğini, kişiselliştirme seçeneklerinin harika olduğunu ve "gerçekten farklı bir tecrübe" yaşattığını söylüyor.

EA Sports'tan gelen teaser'lardan ve oyunun beta testlerinden oyun keyfini bozacak hatalar olup olmayacağını bilmek ise tabii ki mümkün değil. Modern online oyunların doğası gereği internet bağlantısındaki sıkıntılar zaman zaman maç keyfimizi bozabilecek.

Yine de oynanıştaki büyük sıkıntılardan bazılarının (topsuz koşuların kolaylaşması, şut seçeneklerinin artması) düzeltildiğine ve yeni oynanış özelliklerine (duran top organizasyonları, taç fake'leri gibi) ilişkin konuşmalar pek çok FIFA severin ağzını sulandırıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS