Ankara imsakiyesi 2019 Diyanet: Ankara imsak vakti, iftar ve sahur saati

Ankara imsakiyesi 2019 Diyanet: Ankara imsak vakti, iftar ve sahur saati

Ankara imsak vakti 6 Mayıs 2019 günü ilk oruç için sahura kalkacak kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Diyanet 2019 Ankara Ramazan imsakiyesi ile il genelinde ibadet edecekleri oruçlarının saat kaçta başlayacağını duyurmuştu. İşte cnnturk.com’da yer alan Diyanet verileri ile oluşturulmuş Ankara sahur saati ve iftar vakti sayfası…

Ankara sahur saati Diyanet verileri ile oluşturulmuş cnnturk.com Ankara Ramazan imsakiyesi sayfasında! 6 Mayıs 2019 günü ilk sahurunu yapacak Ankaralılar il genelinde imsak vaktini araştırmayı sürdürüyor. Peki, Ramazan ayının ilk günü bölgede sahur ve iftar saat kaçta yapılacak?


Sahur saatleri ve iftar vakitleri her yıl olduğu gibi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından duyuruldu. Dünyanın kendi etrafında ve Güneş’in etrafında dönme süreleri ile oluşan gece ve gündüzün başlangıç saatlerinin değişmesi nedeniyle imsak ve iftar vakitleri şekillenmiş oluyor.


2019 ANKARA İMSAKİYESİ İÇİN TIKLAYINIZ…


Güneş’in her bölgede farklı saatlerde doğması ve batması nedeniyle imsak ve iftar vakitleri her bölgeye özel oluyor.


Buna göre Ankara’da 6 Mayıs 2019 Pazartesi günü ilk oruç için imsak vakti 03:58 olarak açıklandı. Bölgede oruçlarını açacak kişiler için ilk iftar saati ise 19:54 olarak belirlendi. Yani Ankara’da ilk iftar saat 19:54’te yapılacak.


Gün boyu yaklaşık 16 saat oruç tutacak kişiler akşam ezanının okunmasıyla birlikte oruçlarını açabilecek.


TÜM İLLERİN 2019 İMSAKİYESİ CNNTURK.COM'DA!


Öte yandan diğer illerin imsakiyelerini merak eden kişiler aynı sayfadan şehrin ismini değiştirerecek bölgedeki namaz vakitlerini öğrenebilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS