hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Salatan Tüncina Duası Türkçe, Arapça Okunuşu ve Anlamı: Salatan Tüncina Duası Faziletleri Ve Faydaları (Tefsir Ve Diyanet Meali Dinle)

  Salatan Tüncina Duası Türkçe, Arapça Okunuşu ve Anlamı: Salatan Tüncina Duası Faziletleri Ve Faydaları (Tefsir Ve Diyanet Meali Dinle)
  expand

  Her namaz sonunda ve dua ederken Peygamber Efendimize salat-u selam getirmek gerekir. Bu salat-u selamlardan birisi de Salaten Tüncina duasıdır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu dua Peygamber Efendimize salat-u selam getirerek Allah'tan niyazda bulunma duası olmaktadır. Özelikle Salaten Tüncina duasının okunmasının büyük sevapları bulunmaktadır. 

  Salaten Tüncina Duası Türkçe Okunuşu

  Salaten Tüncina duası kişileri kötülüklerden ve belalardan korunacağını, hacetinin kolay karşılanacağını ve rızkının bereketli olacağı vaat edilmektedir. Bu nedenle Salaten Tüncina duasının bilinmesi oldukça önemlidir. Salaten Tüncina duası Türkçe şu şekilde okunmaktadır:

  - Allâahumme salli alâ seyyidinâ Muhammedin, salâten tüncinâ biha min cemıil ehvâali âfât, ve takdi lenâ bihâ cemi'al hâcât, ve tutahhirunâ bihâ min cemi'isseyyi'âat ve terfe'unâ bihâ a'ledderecâat, ve tübelliğunâ bihâ aksa'l gayât, min cemi'il hayrâti fi'l hayâati ve ba'del memâat.

  Salaten Tüncina Duası Türkçe Anlamı

  Salaten Tüncina duasının okunuşunu bilmek kadar anlamını bilmek de çok önemlidir. Salaten Tüncina duası şu anlamı içermektedir:

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Allah'ım Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafâ'ya salât eyle. Öyle bir salât ki o salât vesilesiyle bizi tüm korku ve afetlerden kurtar, bütün ihtiyaçlarımızı gider, bizi bütün günahlardan temizle, bizi derecelerin en yücesine yükselt ve onun vesilesiyle bizi hayatta ve ölümden sonra tüm hayırların en son noktasına ulaştır. Şüphesiz sen her şeye kâdirsin. 

  Salaten Tüncina Duası Faziletleri

  Okunan duaların kabul olması için samimi olunması ve Allah'tan isteyerek yapılması çok önemlidir. Peygamberimiz Hz. Muhammed'i aracı tutarak dua etmek de duaların kabul olması için büyük önem taşımaktadır. Salaten Tüncina duası da Hz. Muhammed'e selam getirerek Allah'tan niyaz bulunması duası olduğu için sevabı oldukça büyüktür. 

  Salaten Tüncina salavatlar arasında en çok bilinen faziletli bir dua olmaktadır. Bu nedenle büyük faziletleri de bulunmaktadır. Salaten Tüncina duasını okumak sünnet olarak kabul edilmektedir. Farz namazının öncesinde ve farz namazı sonrasında Salaten Tüncina duasını okumak sünnettir. Böylece Salaten Tüncina duası okunarak bir sünnet yerine getirilmiş olunur. 

  Salaten Tüncina duasını okumaya devam etmek büyük sevaplara nail olmayı sağlamaktadır. Özellikle büyük anlam ve sırlar içerdiği için sıkıntıları gidermektedir. Tehlikeli ve sıkıntılı zamanlarda Salaten Tüncina duasını okuyan kişi hem dünya hem de ahiretteki sıkıntılarından kurtulur. Ayrıca duayı okuyanları kaza ve musibetlere karşı da korur. Salaten Tüncina duasını okumaya devam eden kişiler düşmanların şerlerinden ve vesveselerinden kurtulur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Salaten Tüncina Duası Faydaları

  Dua kelimesinin sözlük anlamı seslenmek, istemek, çağırmak anlamlarına gelmektedir. Dinimizde bulunan dualardan birisi de Salaten Tüncina duasıdır. Salaten Tüncina duası pek çok fayda ve fazilet içermektedir. 

  Salaten Tüncina duası kişileri kazalardan musibetlerden korumaktadır. Bu dua hem bu dünya da hem de ahirette kişileri sıkıntılardan kurtarmaktadır. Ayrıca Salaten Tüncina duasını devamlı okumak insanı bela ve musibetlerden korumaktadır. 

  Kaynak: Makalenet

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow
  o-clock

  SON DAKİKA