Sakal-ı Şerif Şanlıurfa'da ziyarete açıldı

Siverek ilçesinde sahur vaktinde ziyaret açılan Sakal-ı Şerif'i görmek isteyenler kuyruk oluşturarak sıralarını beklediŞanlıurfa'nın Siverek ilçesinde ziyarete açılan Sakal-ı Şerif'i görmek isteyen vatandaşlar yoğunluk oluşturdu.
Hürriyet Caddesi'ndeki Ulu Cami'de sahur vaktinde sandukasından çıkarılan 63 parça beze sarılı Sakal-ı Şerif, bir havlu içinde dua ve salavatlar eşliğinde getirildi.
Cam fanusta bulunan Sakal-ı Şerif'i ziyaret etmek için gelen vatandaşlar kuyrukta sıralarını bekledi. Sakal-ı Şerif'in önünden sırayla geçen vatandaşlar, salavat getirerek dua etti.
İlçe Müftüsü Burhan Barut, gazetecilere yaptığı açıklamada, her yıl ramazan ayının son haftasında Sakal-ı Şerif'in ziyarete açıldığını hatırlattı.
Ramazanın rahmet ayı olduğunu belirten Barut, şöyle konuştu:
"Sakal-ı Şerif, Siverek ilçesine Yavuz Sultan Selim döneminde getirilmiş. O dönemden beri burada muhafaza ediliyor. Ramazan ayında sandukasından çıkarılan Sakal-ı Şerif vatandaşların ziyaretine açılıyor. İlk gün erkekler için saat 16.00'ya kadar açık kalacak. İkinci gün ise kadınlar için ziyarete açılacak."
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS