Seyhan’da her gün bir mahallede iftar sofrası

Adana'da Seyhan Belediyesi her gün farklı bir mahallede iftar sofrası kurarak, 1500 kişiye iftar veriyor. İftar sırasında ilahi okunup, sema gösterileri de yapılıyor.Adana’da, Seyhan Belediyesi’nin, geleneksel iftar sofrası Bey Mahallesi’nde kuruldu.
Her gün farklı bir mahallede kurulan ve iftar sofrasına Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, eşi Nuray Karalar ile birlikte katılarak orucunu vatandaşlarla beraber açtı. Bin 500 kişinin katıldığı iftar yemeğinde ilahiler okunarak, semazen gösterileri yapıldı.
Ramazan ayının barış ve kardeşlik ayı olduğuna vurgu yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, herkesin kırgınlıkları bir kenara bırakmasını istedi.
Karalar, “Ramazan ayı barış ayıdır, kardeşliğin yeniden geldiği aydır, husumetlerin bir kenara bırakıldığı aydır. Ülkemizin hiç olmadığı kadar barışa, kardeşliğe, sevgiye ihtiyacı var. Benim sizden istirhamım bir kardeşiniz olarak; bir husumetiniz varsa arkadaşınızla, kardeşinizle, komşunuzla onu bir kenara bırakın, sarılın barışın. İnanın sevmekten, sevilmekten, barıştan çok daha büyük bir mutluluk olmaz. Husumetten hiçbir şey çıkmaz. Onun ardında ölüm vardır, kan vardır, huzursuzluk vardır, ızdırap vardır. Sadece ve sadece barışı düşünelim. Hepinize Ramazan ayının huzur barış getirmesini diliyorum. Şehit Fatih kardeşimiz ve bütün şehitlerimiz için bir Fatiha esirgemezseniz bizi mutlu edersiniz” şeklinde konuştu.

Yapılan iftarın ardından Başkan Zeydan Karalar, bölge mahalle muhtarları ve şehit babası Zeki Yeniay ile şehit annesi Fatma Yeniay, “Şehit Fatih Yeniay Aşevi”nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından ise Başkan Zeydan Karalar, Şehit Fatih Yeniay’ın baba evini ziyaret etti.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS