Apandisit ameliyatında laparoskopik yöntem

Apandisit ameliyatında laparoskopik yöntem

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli Çocuk Cerrahisi Uzmanı Dr. Yusuf Atakan Baltrak, Kocaeli'de devlet hastanelerinde ilk defa bir çocuğa laparoskopi yöntemiyle apandisit ameliyatı gerçekleştirdi.

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya Yerleşkesi'ne karın ağrısı ve mide bulantısı ile gelen 16 yaşındaki Eyüp Şen'e apandisit teşhisi konularak ameliyatına karar verildi.


Çocuk Cerrahisi Uzmanı Dr. Yusuf Atakan Baltrak laparoskopi yöntemiyle Eyüp Şen'in ameliyatını gerçekleştirdi.


Dr. Yusuf Atakan Baltrak normalde ameliyatın karın açılarak gerçekleştiğini belirterek, "Normalde apandisit ameliyatı karın açılarak yapılır ve hasta 4-5 gün hastanede yatar. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya Yerleşkesi'nde ilk defa bir çocuk hastada laparoskopi yöntemini kullanarak karnı açmadan ameliyatı gerçekleştirdik. Hastamızın ameliyatı çok başarılı geçti ve bir gün sonra hastamızı taburcu ettik. Bundan sonra da laparoskopi yöntemini kullanarak ameliyatlara devam edeceğiz" dedi.Eyüp Şen ise ameliyat sonrası ağrısının olmadığını ifade ederek, "Ameliyat sonrasında hemen yürümeye başladım. Kendimi iyi hissediyorum" dedi.Anne Hülya Şen ise ameliyatı gerçekleştiren Dr. Yusuf Atakan Baltrak ve ekibine teşekkür etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS