hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Avrupa Üroloji Derneği’nden Türk cerraha ödül

  Avrupa Üroloji Derneği’nden Türk cerraha ödül
  expand

  Avrupa Üroloji Derneği’nin 1996 yılından bu yana geleneksel olarak verdiği en büyük akademik ödül olan "Crystal Matula" ödülünü Doç. Dr. Selçuk Sılay kazandı. Tarihinde ilk defa bir Türk akademisyen tarafından kazanılan bu ödülün yanında ayrıca 10 bin Euro akademik teşvik ödülü takdim edildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2018 yılında Türk Üroloji Derneği tarafından aday olarak gösterilen Sılay, Kopenhag’da yapılan ve 16 bin üroloji uzmanının katıldığı 33. Avrupa Üroloji Kongresi’nin açılış töreninde konuşma yaptı.

  Türkiye’de çocuklarda robotik cerrahi eğitici sertifikası olan tek uzman olduğunu belirten Doç. Dr. Selçuk Sılay, Avrupa’da bu sertifikaya sahip dört uzmandan biri olduğunu kaydetti. Ülkemizde de çocuklarda robotik cerrahiyi ilk başlatan hekimlerden olduğunu dile getiren Sılay, çocuk ürolojisi alanında önemli adımların karar verildiği Avrupa Üroloji Kılavuzu (EAU Guidelines on Pediatric Urology) panel üyesi olduğunu söyledi.

  Okula başlama yaşı 3’e iniyor

  Avrupa Genç Akademik Ürologlar grubunun başkanı olan Sılay, Türk Üroloji Derneğinin de en genç yönetim kurulu üyesi olduğunu ifade etti.

  Etrafını aydınlatan ürologlara Crystal Matula ödülü

  Etrafını aydınlatan ve ışık veren anlamına gelen Crystal Matula ödülünün, geleneksel olarak sadece sağ elle tutulması gerekiyor. Avrupa Üroloji Derneği Crystal Matula ödülünü, Avrupa’da 40 yaş altında akademik liyakatı olan ve geleceğin ürolojisine yön verebilme kapasitesine sahip ürologlara veriyor. Ödülün verilmesinde yapılan bilimsel yayınların sayısı ve kalitesi kadar, adayın liderlik özellikleri, akademik faaliyetleri ve üroloji bilimini geliştirecek ürünler ortaya koymuş olması da etkili oluyor. Daha önceki yıllarda bu ödülü kazanan ürologlar birçok prestijli bilimsel derginin editörü veya Avrupa’da bilime yön veren mevkilerde bulunuyorlar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Avrupa Üroloji Derneği’nden Türk cerraha ödül

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow