Boynu gençleştirmenin 5 etkili yolu

Boynu gençleştirmenin 5 etkili yolu

Boyun genellikle yaşlanma belirtilerini gösteren ilk bölgedir. Bunun nedeni, buradaki cildin diğer vücut kısımlarından daha ince olması ve daha az yağ bezine sahip olmasıdır, bu nedenle elastikiyeti daha hızlı kaybeder. Peki, boynu gençleştirmenin yolları nelerdir? İşte pratik ve basit 5 yöntemi sizin için paylaştık.

Düzenli olarak nemlendirmezseniz...


Boyun bölgesini mutlaka düzenli olarak nemlendirin. Bunun için özel bir losyona ihtiyacınız yok, çünkü normal yüz kreminiz boynunuz için de iyi olacaktır. Boynunuza nasıl uyguladığınıza dikkat etmeniz gerekir, çünkü parmaklarınızı hafifçe yukarı doğru hareket ettirmeniz önemlidir.


Ağır takılar takmayın


Ağır kolyeler veya takılar boynunuzdaki nazik cildi gerer. Bu tarz takıları sadece özel günlerde takmak sizin için daha iyi olacaktır.


Aşırı parfüm kullanmayın


Parfümler , cildinizi kurutan ve daha az elastik hale getiren alkol ve farklı aromatizatörler içerir. Gün boyunca parfümünüzü yenilemeye alışkınsanız, sadece bileklere uygulamanız boynunuz için daha iyi olacaktır.


Duruşunuza dikkat edin


Her şeyden önce, kötü bir duruş baş ağrısı ve boyun ağrısının nedeni olabilir. İkinci seçenek ise sürekli bükülme nedeniyle kırışıklıklar ortaya çıkabilir. Güzel bir cilt ve iyi bir duruş için cep telefonu kullanımını azaltmaya çalışın. Birçok insan bir şey okurken veya izlerken göz seviyesini daha düşük tutar ve bu da kırışıklıkların görünümünü çoğaltır.


C vitamini ve yağ asitleri bakımından zengin yiyecekler tüketin


C vitamini cildi elastik yapan kollajen üretimini arttırır. Bu nedenle beslenmenize daha fazla narenciye, domates ve çilek eklemeyi unutmayın. Omega-3 ve omega-6 yağ asitleri açısından zengin besinler yemeyi tercih edin. Zeytinyağı, yağlı balık, fındık ve avokado gibi besinler cildi içeriden beslemeye yardımcı olurlar.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS