Cildiniz 30 dakikada gençleşsin

A A

09.11.2015 - 13:34 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: AA

Ameliyat olmak istemeyenlerin tercih ettiği Pelleve Altın Ütü uygulamasıyla 30 dakikada göz kapağı da dahil olmak üzere cilt gençleştirilebiliyor.

Cildiniz 30 dakikada gençleşsin

Dermatolog Prof. Dr. Bülent Taştan, "Pelleve Altın Ütü"nün, hızlı, acısız, risksiz gençleşme yöntemleri arasında öne çıktığını söyledi. Uygulamanın cildin kırışıklıklardan arınmış ve gergin bir ifadeye sahip olmasında son derece başarılı olduğunu anlatan Taştan, bunun teknolojinin son olanaklarından yararlanılarak geliştirilen ve cerrahi olmayan etkili bir yöntem olduğunu dile getirdi.

Bülent Taştan, "Yöntem, cilt üzerinden yapılan uygulamayla hafif ve orta derecedeki kırışıklıkların azaltılmasını sağlıyor. Yeni cilt germe yöntemi olan Pelleve ile ameliyat masasına yatmadan gençleşmek mümkün. Bu yöntemle cilt yaşlanmasını öteleyebiliyoruz. Geliştirilmiş radyo dalgası teknolojisi ve patentli uygulama başlıkları kullanıldığı için cilde zarar vermeden yenilenme ve doğal bir tazelik oluşturan yöntem, adeta cilt kumaşını değiştiriyor" diye konuştu.

Uygulama sırasında vücuda yabancı bir maddenin verilmediğini, kişinin cildinde sadece sıcaklık artışı hissettiğini kaydeden Taştan, işlem sayesinde cilt altındaki zayıflamış, boyları uzamış ve incelmiş kolojenlerin yapısının
sıcaklıkla bozulmasının hedeflendiğini aktardı.

"Tek seansla 1 yıl etkili"

Prof. Dr. Taştan, ışık sistemi olmayan yöntemin her cilt tipinde uygulanabildiğini belirterek, uygulamanın en iyi etkisinin 35-50 yaş arası vakalarda alındığını, yöntemi 65 yaş üstü kişilere önermediklerini söyledi. Yöntemin, göz çevresindeki kazayaklarını, gözaltı kırışıklıklarını ve gözaltı torbalarını azalttığını dile getiren Taştan, şu bilgileri verdi: "Yanaktaki cilt yapısı değişiyor, ağız çevresindeki çizgiler azalıyor ve hatta düşük göz kapaklarının belirgin bir şekilde kaldırılması mümkün oluyor. Yöntem ayrıca eller, boyun ve dekolte bölgesinde de kullanılabiliyor. En çok uygulama yaptığımız bölgeler yüz, göz çevresi. Bunun yanında çene altı, boyun, el sırtı gibi bölgelerde çok etkili bir tedavi. Tek seans bile uygulansa etkisi en az bir yıl devam ediyor. Kurallara uygun yapılan tedavilerde asimetri sorunu yaşanmıyor. Yöntem, deri yüzeyinde herhangi bir hasar yaratmıyor. Tedavi sonrası özel bir bakıma, işlemin ağrısız olması nedeniyle anesteziye gerek duyulmuyor."