Cildinizdeki yağı 4 adımda azaltın

Yağlı ciltler, ayrı bir bakım ve özen ister. Çünkü aşırı salgılanan sebum yüzünden genişleyen gözenekler, siyah nokta oluşumuna zemin hazırlar. Makyaj, salgılanan yağ yüzünden ilk yapıldığındaki gibi durmaz ve cildin parlamasına sebep olur. İşte sadece 4 adımda cildinizdeki yağı azaltacak yöntemler...Cildinizi iki aşamalı temizleyin
Cildinizin yağ oranını azaltmak için cilt temizliğinizi iki aşamadan oluşturun. Öncelikle yağdan arındırıcı bir ürün kullanın. Bu sivilce oluşumunu engelleyecektir. Ardından su bazlı köpük bir temizleyici ile cildinizi yıkayın. Farkı göreceksiniz.
Mutlaka nemlendirici kullanın
Cildiniz nasılsa yağlı diye neme ihtiyacı olmadığını düşünmemelisiniz. Hafif yapıda bir nemlendirici kullanırsanız cildinizdeki yağın dengelendiğini fark edersiniz.
Çamur maskesi sürün
Yağlı cildiniz için kağıt maskeler yerine çamur maskesi tercih edin. Haftada bir veya iki kez gözeneklerinizi tamamen temizlemek için çamur maskesi uygulayın. Çamur maskeleri cildinizin yağ üretimini kontrol etmeye ve cildinizi nazikçe temizlemeye yardımcı olur.
Alkol içermeyen ürünler tercih edin
Alkol bazlı cilt bakım ürünleri ilk etapta cildinizi daha az yağlı hissettirirler ancak birkaç saat sonra cildinizin daha da fazla yağlandığını görürsünüz. Bu nedenle sert kimyasallar içermeyen, daha temiz formüllere sahip ürünler kullanmalısınız.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS