Ciltteki ton farklılıkları için ne yapmalı?

A A

16.05.2016 - 12:44 Son Güncelleme:

Yüzde meydana gelen ton farklılıkları kadınların korkulu rüyasıdır. Her kadın sağlıklı ve güzel görünen bir cilde sahip olmak ister. Yaşın ilerlemesi ile birlikte özellikle yüz çevresinde meydana gelen ton farklılıkları daha fazla artmaktadır. Bu duruma sebebiyet veren herhangi bir şey olabilir. Bunlar yanlış makyaj malzemesi kullanımı , güneş ışınları ve cilt bakım ürünlerinden tutunda genetik yatkınlığa kadar uzanabilir.

Ciltteki ton farklılıkları için ne yapmalı?

Çevresel faktörler ve güneş ışınları yüzünden oluşan ton farklılıkları çeşitli ürünler kullanılarak yok edilebilir. En önemlisi sorunun devam etmesi ve büyümesi engellenebilir. Tabi bunun için doğru ürünleri kullanmak çok önemli. Doğru ürünler kullanarak yaptığınız bakım sonucunda ton farklılıklarının yanı sıra cilt lekelerinin de önüne geçmeniz mümkün.

Cilt lekelerini engellemek için yaz – kış demeden güneş ışınlarına karşı koruyucu kremler kullanmalısınız ki sorununuz daha fazla ilerlemesin. Unutmayın ki yaş ilerledikçe güneşin cildinize olan zararı ve etkisi daha yıpratıcı olacaktır.

Bu sorununuz için krem seçerken dikkat etmeniz gereken şeyler var.Bunlardan en önemli 3 şey ;

* Kimyasal koruma sağlayan kremler yerine fiziksel koruma sağlayan kremleri kullanmak
* Mineralli güneş koruyucu kullanmak
* Diğer dikkat edilmesi gereken şey ise paraben içermeyen cilt bakım ürünlerine yönelmektir.