Doğal görünümlü göğüs büyütme ameliyatı yapılabilir!

Doğal görünümlü göğüs büyütme ameliyatı yapılabilir!

Gelişen estetik yöntemleri ile doğal görünümlü ameliyatlar gerçekleştiriyor. En çok merak edilen doğal görünümlü göğüs büyütme yöntemini Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka sizler için anlattı.

Gelişen yöntemler ile ideal görünüme kavuşmak daha kolay

Doğuştan küçük göğüslere sahip olunması ya da çocuk ve kilo kaybıyla hacim kaybeden göğüslerin küçülmesi sıklıkla kadınların şikayetçi olduğu konulardandır. Zaman içerisinde hacmini kaybedip küçülen göğüsler asimetrik göğüs sorununa da yol açabilir. Günümüzde kullanılan göğüs büyütme yöntemleri kişiye özel olup hem daha doğal hem de daha sağlıklı bir görünüm elde edilmesini sağlıyor.

Kişiye özel implantlar doğal görünüm sağlıyor

Göğüs büyütme ameliyatlarında kullanılacak olan implantlar süt bezlerinin arkasına yerleştirilir. Silikon, doğal göğüs yapısına yakın olduğu için hastalar genellikle silikon implantları tercih ederler. İmplant şekli ise hasta ile doktorun beraber karar vermesi gereken bir konudur. Kişiye uygun olmayan implantlar sağlık sorunlarına yol açabilir bu sebeple kişinin boyu, kilosu, göğüs kafesi genişliği göz önünde bulundurarak implant şekline karar verilmelidir.

Diğer bir önemli nokta ise implantın nasıl yerleştirileceğidir. İmplantın doğru yerleştirilmesi kesi izlerinin saklanması için önemlidir. Genellikle meme altı, meme ucu, koltuk altından kesilerin açılması tercih edilir.

Son zamanlarda doğal görünümlü estetikler tercih edilmeye başlamıştır. Sıklıkla uygulanan yöntemler ise;

Kompozit teknikleri: Yeterli göğüs dokusuna sahip olunmadığında implantlar dışarıdan görünür hale gelebilir. Hasta sonuçtan memnun olmaz ve tekrar işlem yapılması gerekebilir. Bu ve benzeri durumlarda seçilen implant yerleştirildikten sonra mikro ve nano yağ enjeksiyonu teknolojiler kullanılarak rötüş işlemi uygulanır.

Kompozit meme büyütme estetiği, operasyon için yeterli miktarda göğüs dokusuna sahip olmayan, meme asimetrisi, göğüs kafesi şekil bozuklukları olan ya da çok düşük kilolu hastaları için tercih edilen bir yöntemdir. Bu teknik meme implantı hatlarının gizlenmesiyle beraber göğüsler daha doğal kıvrımlara sahip olur. Hastanın vücudundan alınan yağ hücreleri belirlenen bölgelere enjekte edildiği için doğal bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde hasta kalıcı, doğal görünümlü göğüslere sahip olur.

Bu yöntemlerle gerçekleştirilen göğüs büyütme ameliyatlarında iyileşme süreci oldukça kolaydır. 1 hafta boyunca kontrollü bir şekilde dinlenme gerekir, 1 haftanın ardından kişi iş ve gündelik hayatına geri dönebilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS