Gençlik aşısı ile güzelleşin

Gençlik aşısı ile güzelleşin

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, gençlik aşısı olarak bilinen IAL sistem enjeksiyonlarının cilt sağlığına olan olumlu etkilerini sizler için anlattı.

IAL sistem yani gençlik aşısı; yoğun rejenerasyon ve biyo-uyarıcı etkisi ile cildin yeniden canlandırılmasını sağlar. İçeriği ise doğal biyo etkileşimli hyaluronik asit içeren canlandırıcı dermal dolgu maddelerinden oluşur.

Gençlik aşısının cilde etkileri

Gençlik aşısı cilt kalitesini artırmak, cilde nemlendirmek ve iyileştirmek için uygulanan, uzun süreli etkileri olan hem tıbbi hem de kozmetik bir tedavidir. Enjeksiyonun etkileri işlemden birkaç hafta sonra tam olarak ortaya çıkar.

Uygulama alanları

Gençlik aşısı ağız ve göz çevresindeki ince çizgilerde, yüz / boyun / dekolte / el gibi alanlarda zarar görmüş cilt, kahverengi leke ve çizgilerdeki zor ve derin çizgilerde kullanılabilen, hayvansal bazlı olmayan hyalüronik asit bazlı bir jeldir.

Uygulanma şekli

Gençlik aşısı, topikal olarak lokal anestezi kullanılarak ortalamam 15 – 20 dakika içinde cildin altına çok ince uçlu iğnelerle uygulanan acı hissedilmeyen bir işlemdir.

Etki süresi

20 yaşından itibaren yaşa ve cildin ihtiyacına göre ortalama 15 gün sonra ikinci uygulama ardından 1 ay sonra üçüncü uygulamaya ihtiyaç olabilir. Enjeksiyonun sonuçları 3 ay içinde tam olarak ortaya çıkar. Etkisinin devamı için ise yine cildin ihtiyacına göre 3 ile 6 ay arasında seansların tekrarlanması gerekebilir.

Özellikle yaşlanma ve güneşin zararlı etkilerine maruz kalma, sigara ve alkol kullanımı gibi nedenlerden dolayı cilt tabakalarında meydana gelen deformasyonların giderilmesi ve önlenmesinde uygulanan oldukça etkili sonuçlar elde edilen ameliyatsız bir uygulamadır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS