Hurma Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır? Sağlıklı Mı? Hurma Yoğurt Diyeti İle Nasıl Zayıflanır?

A A

30.09.2020 - 16:19

Fazla kilolardan kurtulmak adına pek çok farklı diyet türü uygulanabilir. Bu kapsamda hurma yoğurt diyeti oldukça ilgi görüyor. Mideyi rahatlatan bu diyet sayesinde kısa sürede fazla kilolardan kurtulmak mümkün. Hurma yoğurt diyeti ile bir haftada 5 ile 7 kilo arasında veriliyor. Kısa sürede hızlı bir şekilde kilo vermek isteyenler için hurma yoğurt diyeti rahatlıkla uygulanabilir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenler hurma yoğurt diyetini rahat bir şekilde uygulayabilirler.

Hurma Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır? Sağlıklı Mı? Hurma Yoğurt Diyeti İle Nasıl Zayıflanır?

Hurma Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

Metabolizmayı hızlandıran hurma yoğurt diyeti kolay bir şekilde uygulanabilir. Haftada 5 ile 7 kiloya kadar kilo kaybını sağlayan hurma yoğurt diyetinde bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Öncelikle bu diyet günde 21 hurma ile sınırlı olur. Diyet boyunca ise hurma ve yoğurt dışında herhangi bir yemek yenilmez. Bu diyeti yaparken yalnızca su içilebilir. Bu diyetin en önemli özelliği ise göbek bölgesi yağlarının eritilmesidir. Doğru uygulandığı zaman hurma yoğurt diyeti kısa sürede oldukça fazla kilo kaybına neden olur. Bu nedenle tercih edilir.

Sağlıklı Mı?

Herkes tarafından rahat bir şekilde uygulanan hurma yoğurt diyeti oldukça sağlıklı bir diyettir. Özellikle hazımsızlık ve kabızlık sorunu yaşayan kişiler mutlaka bu diyeti yapmalılar. Hurma yoğurt diyeti hem kabızlığı önler hem de oldukça güçlü bir zayıflama yöntemidir. Göbek yağlarını da hızlı bir şekilde eriten bu diyet sayesinde vücut oldukça dinçtir. Aynı zamanda lif oranı yüksek olan hurmanın glisemik indeksi de düşüktür. Bunun yanı sıra bu diyette günlük olarak 900 kalori alınmış olur. Bu yönü ile de bu diyet çok fazla tercih edilir.

Hurma Yoğurt Diyeti İle Nasıl Zayıflanır?

Hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek için hurma yoğurt diyeti rahat bir şekilde uygulanabilir. Bu diyet sayesinde bir haftada 7 kiloya kadar kilo kaybı yaşanabilir. Hurma yoğurt diyetinde hurma, yoğurt, yeşilçay ve su tüketilir. Bunların dışında herhangi bir yiyecek ya da içecek tüketilmez. Bunun yanı sıra günlük hurma sayısı 21 taneyi geçmemelidir. Hurma yoğurt diyeti 7 gün boyunca hiç aksatılmadan yapılmalıdır. Diyet uygulanır ise günde en az 40 dakika yürümek gerekiyor. Göbek eriten bu diyette mutlaka yağsız yoğurt tüketilmelidir.

Hurma Yoğurt Diyeti İle İlgili Bilinmeyenler

Bir haftalık hurma yoğurt diyeti sağlığa oldukça faydalıdır. Kısa sürede kilo kaybı olurken hazımsızlık ve kabızlık sorunları da ortadan kalkar. Hurma yoğurt diyeti yapılırken gün içinde bol bol su tüketilmesi gerekir. Bunun yanı sıra diyette tüketilen hurmalar mutlaka bir gün önceden suya yatırılmalıdır. Bu sayede hurmaların kalorisi de düşürülür. Aynı zamanda bu işlem diyetin etkisini arttırır. Bunun için hurmalar ikiye kesilerek suda bekletilir. Böylelikle hurmalar bağırsakları da yumuşatır. Aynı zamanda uzun süre tok tutar.

Hurma Yoğurt Diyeti Nasıl Uygulanmalı?

Hurma yoğurt diyeti yapılırken gün içerisinde su tüketimi arttırılmalıdır. Hurma yoğurt diyetinin etkisini arttırmak için diyet boyunca yeşilçay da içilmelidir. Bir haftalık diyet boyunca tüm detaylara çok dikkat etmek gerekir. Buna bağlı olarak da gün içinde hurma ve yoğurt doğru biçimde tüketilmelidir. Bir şey içme ihtiyacı duyulduğunda sınırsız su ve yeşilçay tüketilebilir. Günde üç öğün olarak bu besinler tüketilmelidir. Üç öğün boyunca belli miktarlarda hurma ve yoğurt tüketilebilir. Diyetteki yoğurdun light ve yağsız olması çok önemli bir detay.

Hurma yoğurt diyetine başlayacak olan kişilerin kendilerine uygun bir program yapmalılar Bu kapsamda diyet programı da şu şekilde şekillenebilir;

Sabah Kahvaltısı: 1 Kase light yoğurt, 7 tane hurma
Öğle : 1 Kase yağsız yoğurt ile 7 tane hurma
Akşam: 1 Kase yağsız yoğurt ile 7 tane hurma

7 Gün boyunca uygulanan bu diyet sayesinde vücut ödem atar. Aynı zamanda vücudun ve tüm hücrelerin yenilenmesi sağlanır. Mideyi rahatlatan bu diyet sayesinde kabızlık ve hazımsızlık sorunları da kısa süre içinde çözülür. Diyete devam ederken ise bol bol su tüketilmesi de gerekir. Ne kadar çok su tüketilir ise o kadar faydalı olacaktır. Çünkü diyetin kalıcı ve etkili olması da sağlanır. Hurma yoğurt diyeti kısa sürede çok kilo vermek isteyenler için oldukça yararlı bir diyettir.