hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hyalüronik asit dolgu ile sağlıklı ve canlı bir cilt

  Hyalüronik asit dolgu ile sağlıklı ve canlı bir cilt
  expand

  Her dönemin ve her cildin kurtarıcısı olan hyalüronik asit dolgusu kısa zamanda etkili çözüm sağlıyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, hyalüronik asit dolgusunun bilinmeyenlerini sizler için anlatıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kadın erkek fark etmeksizin dolgu uygulamaları oldukça sık yapılmaktadır. Çoğu zaman tercih edilen dolgu türü hyalüronik asittir. Yüze hyalüronik asit enjekte etmek, ciltle ilgili birçok endişeyi gidermede etkilidir. Yaşlanmaya bağlı olarak cildimizde bulunan kollajen ve hyalüronik asit miktarı zamanla azalır. Cilt altında hyalüronik asit dolgu uygulaması ile küçültülmüş problemli bölgelere küçük bir iğne ile ağrısız bir şekilde enjekte edilir. Hyalüronik asit enjekte edilen kişilerin cildi daha pürüzsüz ve elastiktir. Hyalüronik asit vücudumuzun her dokusunda bulunan önemli bir maddedir. En önemli görevlerinden biri de cilt yaşlanmasını önlemektir.

  Hyalüronik asit yüzdeki derin, ince kırışıklıkları doldurmak, dudak ve konturları dolgunlaştırmak, gözlere, yanaklara, çene ve şakaklara hacim kazandırmak ve sivilce izlerini gidermek için kullanılır. Yüze hyalüronik asit enjekte etmek bu konuda oldukça etkilidir. Hyalüronik asit dolgularla elmacık ve çeneniz belirginleşirken yanında Hollywood yanağı yaptırdığınız zaman istediğimiz alan yanakta içe çöker. Böylelikle daha çekici bir yüz hattına sahip olursunuz.

  Enjekte edilebilir hyalüronik asit, geçici bir dermal dolgu maddesidir. Hyalüronik asit vücutta doğal olarak bulunur. Eklemlerde, gözlerde ve deride en yüksek konsantrasyonlarda bulunur. Hyalüronik asit ciltteki nemi çekerek daha nemli olmasını sağlar. Yaşlandıkça yüzümüzdeki yağ, kas, kemik ve deri incelmeye başlar. Bu hacim kaybı yüzün çökmesine veya sarkmasına, ince çizgilere, kırışıklara, kırışıklara ve dudaklara yol açabilir. Enjekte edilebilir hyalüronik asit, ince çizgi ve kırışıklıkların, yüz kırışıklıklarının görünümünü azaltmak, yüz ve dudaklarda yapı, çerçeve ve hacim oluşturmak için kullanılır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Etkisi cilt tipine ve cilt sorunlarına göre değişiklik gösterir

  Yüz hyalüronik asit enjeksiyonlarının sonuçları ve kalıcılık süresi hastadan hastaya değişir. Enjeksiyon yeri, hyalüronik asit dolgusunun yapısal özellikleri, hastanın yaşı ve hastanın cildi bu süreçte önemli faktörlerdir. Örneğin dudaklardaki etkisi 6 ay sürebilirken nazolabial kıvrım ameliyatı bir yıl veya daha fazla sürebilir. Yanağa enjekte edildiğinde 24 aya kadar sürebilir. Bundan sonra, istenen etkiyi korumak için ek enjeksiyonlar gereklidir.

  İşlemde tecrübeye sahip uzman hekim gözü önemlidir

  Yüze hyalüronik asit enjeksiyonlarının uygulanmasında bütüncül bir yüz yaklaşımı çok önemlidir. Sadece şikayet edilen bölgenin doldurulması o bölgedeki çukurların tamamen kaybolmamasına neden olur. Yanağın orta bölgesi önemli bir rol oynar. Özellikle dış yanaklardaki hacim küçülmesi, dış yanaklardaki elmacık kemiklerindeki çıkıntının azalması yüz alt bölgesinin sarkmasına, hatta göz çukurlarının daha belirgin hale gelmesine neden olabilir. Bu durumda tedaviye önce yanakların orta bölgesinden başlanmalıdır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow