Son Dakika

Kan basıncını düşüren doğal kür

A A

13.11.2021 - 12:05 Son Güncelleme:

Yüksek tansiyon arteriyel k’an damarlarına uygulanan yüksek basınç nedeniyle oluşan tıbbi bir durumdur. Herhangi bir belirti ve bulgu göstermez, ancak farkedilmez ve tedavi edilmezse kardiyovasküler sorunlarla sonuçlanabilir.

Kan basıncını düşüren doğal kür

Hipertansiyon, sağlığınız üzerinde hayati sonuçlar doğurabilir ve bu da bir noktada neden acil bir şekilde çözülmesi gerektiğini açıklar. Hipertansiyon için alışılmış tedavi, reçeteli i’laçlarla birlikte yaşamın ve beslenme değişikliklerinin iyileştirilmiş bir şekilde düzenlenmesidir.

Bununla birlikte bu tür i’lacların yan etkileri olabilir ve iyiye kıyasla çok daha fazla zarara neden olabilir. Refahınızı korumak ve k’an basıncınızı düşürmek için, kalbinizi koruyacak basit bir çaremiz var. Kardiyovasküler sisteminiz de çok kolay ve etkili bir şekilde sınırlı bir süre içinde temizlenecektir. İşte yapmanız gereken:

 

Malzemeler:
 

4 adet limon

4 cm zencefil kökü

4 diş sarımsak

2i litre su

 

Hazırlanışı:
 

Zencefil, sarımsak ve limonları iyice yıkayın, hepsini önce s’oyun. Onları bir yemek kaşığı su ile blenderda karıştırın.

İyice karıştığına emin olunca bir tencereye alın. 2 litre suyu yavaş yavaş ekleyin. Buhar çıkana kadar kaynatın. Kaynadıktan sonra ocaktan alın ve soğumaya bırakın

 

Cam şişelere bölüştürüp, buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

Sabahları aç karnına 2 yemek kaşığı ve uyumadan 2 saat önce 2 yemek kaşığı olmak üzere günde 4 yemek kaşığı tüketin. Kardiyo sağlığınızı kontrol altında tutmak için arterlerinizi temizleyecektir.

 

Buna ek olarak tansiyonunuzu da belli bir seviyede tutmak için muhteşem bir i’lactır. Herhangi bir yan etki görülmemesi için karışımı denemeden önce uzmana danışmanız gerektiğini unutmayın!