Kanserle Dans Derneği Adana'da

Kanserle Dans Derneği Adana'da

Kanserle Dans Derneği kadınları jinekolojik kanserlere karşı bilinçlendirmek için 13 Haziran’da Adana’ya geliyor.

Kanserle Dans Derneği, 13 Haziran Cumartesi günü ‘Anadolu Jinekoloji Sohbetleri’nin ilkini gerçekleştirmek üzere Adana’ya geliyor. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek seminer, 10:00 – 13:00 saatleri arasında herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek.
 
Özellikle Güney ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yaygın olan rahim ağzı ve yumurtalık kanseri hakkında halkı önlem ve tedavi için bilgilendirmeyi amaçlayan seminere pek çok uzman doktor katılacak.
Sağlık Bakanlığı Kanser Daire Başkanı Doç. Dr. Murat Gültekin, Prof. Dr. Alper Sevinç, Prof. Ali Ayhan, Prof. Cansun Demir,  Prof. Dr. Aytekin Altıntaş, Psikolog Prof Dr. Kamuran Elbeyoğlu ve Uzman Diyetisyen Dilşat Baş’ın konuşmacı olacağı seminer ile özellikle kadınların bilinçlendirilmesi amaçlanıyor.
 
Türkiye’de kanser tarama ve tedavilerinde son durum, erken teşhisin tedavide önemi, yeni yöntemler ve daha pek çok konuda uzmanlar tarafından bilgi verilecek.
 
‘'Kadınlara Kulak Verelim'’ adlı bölümde ise kanserle yaşayan veya kanseri yenen kadınlar da hikayelerini paylaşacak.
Seminerin sonunda bir festival de gerçekleştirilecek. sağlık festivalinde, Adana bölgesinde yer alan kadın derneklerinin ürünlerinin satılacağı standlar bulunacak. Ayrıntılı bilgiye www.kanserledans.org sitesinden ulaşılabiliyor.
 
Jinekoloji sohbetleri Anadolu’da devam edecek
 
Kanserle Dans Derneği tarafından gerçekleştirilen ‘Anadolu Jinekoloji Sohbetleri’ Türkiye’nin pek çok ilinde Eylül ayından itibaren devam edecek.
 
2013 yılında kurulan Kanserle Dans Derneği, kanser hastaları ve hasta yakınlarına, kanser hastalığı teşhisi, tedavisi, tedavi sonrası süreçlerinde mümkün olan tüm desteği vermek için çalışıyor; halkı bilinçlendirme amaçlı etkinlikler ve seminerler düzenliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS