Kol Inceltme Hareketleri: Evde Hangi Kol İnceltme Hareketleri Yapılabilir? Evde Yapılabilecek Egzersizler

Kol Inceltme Hareketleri: Evde Hangi Kol İnceltme Hareketleri Yapılabilir? Evde Yapılabilecek Egzersizler

Günümüzde pek çok kişi kol inceltme hareketleri ile oldukça olumlu sonuçlar almaktadır. Spor salonuna gittiğimiz zamanlarda genel olarak karnımızı, kalçalarımızı ve bacaklarımızı önemsediğimiz için kol inceltme hareketlerine pek vakit kalmamaktadır. Fakat en önemli olan kısmı kollarımız olmaktadır.

Kol İnceltme Hareketleri: Evde Hangi Kol İnceltme Hareketleri Yapılabilir?

 Kol inceltme amacı ile evde yapılan hareketler her zaman için çok önemlidir. Kol inceltme ve de kol sıkılaştırma problemlerine çözüm olarak aşağıdaki hareketler uygulanmalı ve bu sayede çözümler bulunmalıdır. Uzun süreli olacak bir şekilde sağlıksız beslendiğimiz zaman ve de kol inceltmesi egzersizleri yapmadığımız zamanlarda bir süre sonra kollar sarkar ve kalınlaşır. Bu nedenle oldukça önemli bir konudur. Açıklanan kol inceltme hareketleri düzenli bir şekilde ve kişiye göre yapılmalıdır. Bunlar aşağıdaki gibidir.

 Dairesel Kol Egzersizi 

Öncelikle ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve kollarınızı bir zemine paralel şekilde her iki yana doğru uzatın ve ellerinizi bir yumruk şeklinde yapın. Kollarınızı hızlı ve de kontrollü bir şekilde tam olarak saat yönünde hareket ettirin. Ardından 20 tane dairesel hareket yapın ve sonra da 15 saniye boyunca dinlenin. Bu dairesel kol egzersizi 10 kez ya da 15 kez şeklinde ve 1 set 20 kez tekrar olacak şekilde tekrarlayabilirsiniz. 

 Makas Egzersizi 

Makas egzersizinde ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve kollarınızı iki yana doğru ve yere paralel bir şekilde açın. Ardından öne doğru kapatın ve kollarınız üst üste gelecek X harfini oluşturacak şekilde olmalıdır. Başlangıç pozisyonuna kolların iki yanda paralel bir şekilde durmakta olduğu pozisyona geri dönün. Bu hareketi genel olarak 20 kere tekrarlayın ve 15 saniye dinlenin. Bu makas egzersizi kişiye göre değişmek ile birlikte genel olarak 10 ya da 20 kez ve 1 set içinde 20 tekrar olacak şekilde tekrarlayabilirsiniz. 

 Top Egzersizi 

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açıp ardından zemine paralel olacak bir şekilde kollarınızı iki tarafa doğru açın. Kollarınızı saat yönünde çevirip bu hareketi toplamda 20 kere tekrarlayın. Ardından kollarınızı indirin ve de 10 ya da 15 saniye dinlenin. Bu kol inceltme top egzersizi 8 ya da 10 kez 1 set üzerinde 20 tekrar olacak şekilde tekrarlayabilirsiniz. 

Dirsekten İtme ve Gerdirme Egzersizi 

Öncelikle ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve de kollarınızı zemine paralel olacak bir şekilde her iki yana doğru açın. Ellerinizi yumruk yapın ve yumruğunuzu yere paralel olacak bir hale getirin. Bu hareketi yaparken kol içleriniz yere baksın ve dirsekten kollarınızı büküp göğsünüzde yumruklarınızı birleştirin.

Dirsekten itme ve gerdirme egzersizi hareketi kişiye göre değişmek ile birlikte genel olarak 20 kere tekrarlanmalıdır. Kollarınızı indirin ve de 10 saniye ya da15 saniye dinlenin. Bu dirsekten itme ve gerdirme egzersizi 10 kez ya da 15 kez kişiye göre planlayarak 1 set 20 tekrar olacak şekilde tekrarlayabilirsiniz. 

 Baş aşağı “Namaste” Egzersizi 

Baş aşağı namaste egzersizinde ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve kollarınızı başınızın arkasında yer alacak şekilde dirseklerden bükün. Bu sırada avuç içlerinizi de bir araya getirin. Hareket sırasında birleşmiş olan avuç içlerinizi aşağı doğru itin ve de başlangıç konumuna geri getirin. Bu baş aşağı namaste hareketi 20 kere hızlıca tekrarlanmalıdır. Kollarınızı indirin ve de 10 saniye ya da 15 saniye dinlenin. Bu baş aşağı namaste egzersizi 10 kez ve ya 15 kez tekrarlayın ve her 1 set 20 tekrar olacak şekilde tekrarlayabilirsiniz. 

İtme ve Çekme Egzersizi 

Bu egzersizi yaparken öncelikle bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve dizlerinizi hafif bir şekilde bükün. Vücudunuzu yavaş yavaş öne doğru eğin. Kollarınızı dikkatli bir şekilde yukarı doğru kaldırın. Dirseklerinizi kırıp omuz hizanızda indirin. Herhangi bir şey itiyor ve ya çekiyor hissini yaşayın ve bu hareketi ise 20 kere tekrarlayın.

Kollarınızı tekrar indirin, düz durun ve de yaklaşık olarak 20 saniye dinlenin. Bu kol inceltme amacı ile yapılan itme ve çekme egzersizi yaparken 5 kere ya da 10 kere yapıp 1 set içince toplam 20 tekrar olacak şekilde tekrarlayabilirsiniz. Böylece kol inceltme ve sıkılaştırma problemlerine çözüm bulabilirsiniz. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS