hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Lip lift yöntemi nedir?

  Lip lift yöntemi nedir
  expand

  Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, lip lift işlemi hakkında merak edilenleri tüm ayrıntılarıyla sizler için anlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Üst dudak kısaltması olarak da bilinen lip lift ameliyatı, üst dudak bölgesinin uzunluğundan memnun olmayan hastalarda kullanılmaktadır. Dudakların kırmızı kısmı çok belirgin olmadığında üst dudak daha kısa, dudak ve burun mesafesi daha uzun görünür.

  Lip lift ameliyatında amaç kişinin bu bölgesindeki mesafeyi azaltarak dudaklarda melek kanadı etkisi yaratmaktır.

  Doğru uzman seçimi sonucu oldukça etkilemektedir

  İşlem, üst dudak bölgesinde burnun kesildiği burun altından kesi yapılarak gerçekleştirilir. Fazla deri çıkarılır ve ameliyat yapılır. Dikkate alınması gereken bir şey, insizyonun katmanlar halinde kapatılmasıdır çünkü dudakların şeklini korumak ve yeterli mukavemeti sağlamak için cilt altına dikiş atılması işlemin başarısını gösterir. Derin dikişi yerleştirdikten sonra, kesi mümkün olduğunca görünmez olacak şekilde cilt kenarlarını dikkatlice hizalanması gerekir. Dudak kaldırma ameliyatı, üst dudağın üzerindeki iki belirgin tepe noktasını yeniden şekillendirir ve burnun alt tarafı ile üst dudak arasındaki mesafeyi yeniden tanımlar. Kesi yeri, işlem sırasında gizlenir ve kamufle edilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İşlem sonrası iyileşme süresi 5-7 gündür. Bu işlem sırasında üst dudağınıza buzla masaj yapılması önerilir. Ameliyattan 72 saat sonra dudağınızın şişmesi normaldir. Dikişler 5 gün içerisinde alındıktan sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

  Lip lift kalıcı bir işlemdir. Tekrarlanmasına gerek yoktur. Diğer dudak işlemleriyle karşılaştırıldığında, bu çok avantajlıdır. Bu uygulamada üst dudak derisi istenilen boyuta ulaşır. Üst dudak doğal olarak kalınlaşır ve yukarı doğru döner. Ayrıca üst dudak derisinin kırışıklıkları da azalır. Lip lift ameliyatı lokal anestezi ve genel anestezi altında yapılabilir. Bu nedenle sağlık durumu iyi olan herkes lip lift için uygun bir adaydır. Genelde üst dudak derisi uzun olan hastalar bu uygulamayı tercih etmektedir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow