hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Maydanoz kürü nasıl yapılır?

  Maydanoz kürü nasıl yapılır
  expand

  Maydanoz kürü, son zamanlarda sosyal medyada gündem olan sağlıklı yaşam uygulamalarının başında geliyor. Kullanıcılar en doğru maydanoz kürünün nasıl yapılacağını araştırıyorlar. Maydanoz kürünün cilde iyi gelmesi ve sağlıklı olması açısından birçok kişi merak etmektedir. Doğru maydanoz kürü nasıl yapılır sizler için derledik.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Maydanoz, yeşil yapraklı, içeriğinde bolca C vitamini bulunan bir sebzedir. Gerek yemeklerde gerekse günümüz itibariyle sağlıklı yaşam sektöründe kullanılmaya başlanmıştır. Düşük kalorili ve tadı yoğun baharatlı bir bitki olduğu için hem yalnız başına hem de diyet yemekleri ile harika bir kombinasyon sağlar.

  MAYDANOZ KÜRÜ NASIL YAPILIR?
  Maydanoz kürü nasıl yapılır sorusu, şu sıralar birçok insanın aklında yer etmiş durumda. Uzmanların, her gün maydanozun faydalarını anlatması ile popüler hale gelen maydanoz kürünün içeriğini ve nasıl yapıldığını araştırdık.

  MAYDANOZ KÜRÜ YAPILIŞI
  Malzemeler

  - 1 demet taze yıkanmış maydanoz

  - 1 fincan limon suyu

  - 1 bardak su (200 ml)

  Yapılışı

  Bu 3 ürün, blenderde yaklaşık 2 – 3 dakika kadar pürüzsüz bir kıvama ulaşıncaya kadar çırpılır. Homojen bir kıvam alan maydanoz kürü hazır. Hiç bekletmeden içilmesinde fayda vardır.

  MAYDANOZ KÜRÜ FAYDALARI 
  Maydanoz, içerdiği değerli vitaminler ile birlikte insan sağlığına büyük fayda sağlar. Hem yaşın hem kışın tüketilen maydanozun çiğ tüketimi de kür hali de hem sağlıklı hem de şifa deposudur. Maydanoz kürü faydaları şunlardır;

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  - Sindirime yardımcıdır. Hazımsızlık çeken insanların kullanımına uygundur.

  - İçerdiği besleyici vitaminler sayesinde; saç, cilt ve tırnak sağlığına büyük katkı sağlar.

  - Diyet yapan kullanıcıların muhakkak her gün 1 bardak içmesi tavsiye edilir. Çünkü maydanoz kürünün tok tutucu özelliği vardır.

  - A vitamini açısından zengin olması sebebiyle göz sağlığı için faydalıdır.

  - Cilt sorunlarından özellikle sivilce ve egzamaların önlenmesi için kullanılır.

  - Karaciğeri besleyen, karaciğer rahatsızlıklarını hafifleten bir tedavi yöntemidir.

  - Özellikle idrar yolu rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. Çünkü maydanoz, sağlıklı bir idrar söktürücüdür.

  - Diş eti rahatsızlıkları ve diş ağrılarına iyi gelir.

  - Vücuttaki ödemlerle savaşır. Vücuttaki fazla suyun atılmasına destek olur.

  - Ağız kokusundan şikâyet edenler için kurtarıcı ve besleyici bir besindir. Maydanoz kürü, ağız içi kötü kokuların giderilmesine yardımcı olur.

  - Özellikle diyet yapan kullanıcıların, metabolizmasını hızlandırma ve kabızlık gibi şikayetlerine mükemmel bir çözümdür.

  - İmmün sistem rahatsızlıkları, eklem, kalp ve damar hastalıkları için alternatif, destekleyici bir tedavi olarak kullanılır.

  MAYDANOZ KÜRÜ KULLANIMI
  Maydanoz kürü, günde 1 bardağı geçmeyecek şekilde her gün tüketilebilir. Özellikle yüksek tansiyon rahatsızlığı olan kullanıcılar için tedaviyi destekleyici bir katkı sağlar. Ancak düşük tansiyon probleminiz varsa her gün tüketilmesi önerilmemektedir. Bunun yerine 2 günde bir ya da haftada 3 gün şeklinde tüketilebilir. Üst solunum yolu rahatsızlığı olanlar, sıcak su ekleyerek, maydanoz kürünü sıcak olarak tüketebilirler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MAYDANOZ KÜRÜ SAĞLIKLI MI?
  Maydanoz kürü, içerdiği C vitamini, A vitamini ve K vitamini sayesinde mükemmel bir şifa deposudur. Üst solunum yolu rahatsızlıklarından, dolaşım, sindirim ve boşaltım sorunlarına kadar birçok rahatsızlıkta, tedaviyi destekleyici rol oynar.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow