Meşgul anneler ve babalar için fitness önerileri

Meşgul anneler ve babalar için fitness önerileri

Oldukça yoğun olduğunuzu biliyoruz. Birçok şey için zaman kalmıyor ve dolayısıyla kendinize doğru vakti ayıramıyorsunuz ancak unutmayın, yine de meşgul anne ve babaların, ailelerin, gençlerin, ofis çalışanlarının ve yaşlı yetişkinlerin yaşamlarına fiziksel aktivite katabilmelerinin birçok yolu vardır. Özellikle aktiviteyi günlük rutininizin bir parçası yaparsanız, fiziksel olarak aktif olmak düşündüğünüzden daha kolaydır.

Fiziksel aktivite için bir zaman belirleyin ve buna bağlı kalın. Her hafta aynı saatte ve aynı günlerde yaparsanız, aktif olmak için zaman bulmanız daha olasıdır.

Aktiviteyi gün boyunca bölün. Hedefinize 10 dakika veya daha uzun sürelerde ulaşabilirsiniz. Kendinize kısa süreli antremanlar planlayın.

Öğle tatilinde egzersiz yapın. Ofisinizde bir Spor salonu olabilir veya yakındaki bir yüzme havuzuna veya squash kortlarına erişiminiz olabilir.

Çocuklarınızla okula yürüyün ya da onları okuldan aldıktan sonra kısa yürüyüşler yapın. Bu aynı zamanda çocuklarınızın da bir fiziksel aktivite modeli geliştirmelerine yardımcı olacaktır.

Çocuğunuzla birlikte aktif olun. Onları yüzme havuzuna götürün ya da bahçede veya parkta oynayın.

Çocuklarınızla terlemekten çekinmeyin. Her fırsatta onların enerjisinden faydalanın ve sizde onlarla birlikte etrafta büyük adımlar atın.

Koşuya çıkın. Sabah erken vakitler bunun için idealdir. Günün koşuşturması başlamadan önce koşmaya başlayın. 20 dk'lık sabah koşularına alışmak için kendinize 20 gün verin. Daha sonrasında bağımlısı olacaksınız.

Kendi başınıza çıkamıyorsanız çocuklarınızla akşam koşusuna çıkmayı deneyin.

Çocuklarınızın aktivitelerini kendinize fitness saatine çevirin. Onlar paten kayarken siz bisiklete binebilirsiniz ya da yürüyüş yapabilirsiniz.

Ayrıca paten kaymak yetişkinler içinde oldukça eğlenceli bir aktivite.

Çocuklarınızla birlikte spor saatleri ayarlayın. Bunun disiplin içerisinde yürümesi, ileride çocuklarınız için de ideal bir örnek olacak ve kendi yaşamlarına sporu eklemeleri kolaylaşacaktır.

Çocuklarınızı eğlendiren birçok aktivite sizin kaslarınızı geliştirebilir ve meşgul yaşamınıza sporu eklemenizi kolaylaştırır. Mutlaka sizin için uygun bir aktivite bulabilirsiniz.

Çocuk dostu bir spor salonuna katılın. Bir antrenman sırasında çocukları kabul eden veya çocuk bakımı sunan bir sınıf veya kulüp bulun.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS