Saç tipine göre tarak seçimi nasıl yapılır?

Saç tipine göre tarak seçimi nasıl yapılır?

Saç tipine göre tarak seçimi nasıl yapılır?

Herkes gün içerisinde birçok kez saçlarını tarar. Taraklar saçlarınızı düzleştirmek, saçlarınızdaki dolaşıklığı açmak için kullanılan en basit araçlardır. Taraklar saçlara şekil vermek için de çok sık kullanılır. Ancak saçlarınızı taramadan önce kullandığınızın tarakların saç tipinize uygun olup olmadığını belirlemeniz gerekir. Çünkü saç tipinize uygun olmayan taraklar saçlarınızın kırılmasına, kopmasına, dökülmesine ve yıpranmasına sebep olabilir. Saç tarağındaki tek sıra diş, saçınızın bir yönde daha doğal bir şekilde akmasına yardımcı olur. Saç tipine göre nasıl tarak seçmeniz gerektiğini merak ediyorsanız bu yazımıza mutlaka bir göz atın.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Saç sağlığınızı korumak için doğru beslenmeniz ve saçlarınıza düzenli olarak bakım uygulamanız gerekir. Tüm bunların dışında saç sağlığını korumak için doğru tarağı da seçmeniz gerekir. Çünkü her gün defalarca kullandığınız taraklar saç tipinize uygun olmadığında saçların yıpranmasına ve zarar görmesine sebep oluyor.

Saç tipine uygun olmayan taraklar saç tellerini zayıflatır. Saçların kırılmasını ve hatta koparak dökülmesine sebep oluyor. Saçlar olduğundan daha cansız ve mat görünüyor. Bu sebeple saç sağlığını doğrudan etkileyen tarakları saç tipine ve ihtiyacına göre uygun seçmek gerekiyor.

Saçınızı yıkadıktan sonra nemliyken geniş dişli bir saç tarağı uzun veya kısa saçı açmak için harikalar yaratır.

Elle şekillendirmeyi simüle eden geniş dişlerde, daha az çekme, takılma yaşanır. Bu durumda da saç telleriniz zarar görmez. Geniş dişli taraklar saçların nazik bir şekilde şekillenmesine yardımcı olur.

Fırçanın daha yumuşak yapısı, kırık uçları azaltmak için mükemmel hale getirir ve saç taramanın neden olduğu saç dökülmesini en aza indirir. Saç köklerinizde olduğu gibi saç derinizde de çok daha naziktir. Eğer saç deriniz çok hassas ise yine geniş dişli tarakları kullanabilirsiniz. Geniş dişli taraklarla saçlarınızı daha kolay ve doğal şekillendirebilirsiniz.

Tüm saç tiplerinin dokusunu idare edebilen ve kolay şekil veren bir fırça istiyorsanız geleneksel fırçalar tam size göre.

Saçlarınız kuruyken çok sık tarıyorsanız ya da her gün şekillendirme ihtiyacı hissediyorsanız klasik fırçaları kullanabilirsiniz.

Bu fırçalar her durumda saçınızın stilini ve uzunluğu ortaya çıkarmak için idealdir. Dişleri çok sık olan bu fırçalarla saçlarınıza şekil verdiğinizde havalı bir görünüm elde edersiniz.

Saçınızı şekillendirmek için saç kurutma makinesi kullanıyorsanız, bakım setinizde kesinlikle ihtiyacınız olan bir ürün havalandırmalı saç fırçasıdır.

Saç kurutma makinesinin havası, siz şekil verirken havalandırmalı saç fırçasından kolayca geçebilir. Havalandırmalı fırçaların çoğu, saç kurutma makinesi kullanımında da doğal olarak meydana gelen elektriklenmeyi azaltmak için saç köklerine negatif iyonlar ekleyen statik ve elektriklenmeyen bir tasarıma sahiptir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Uzun ve orta uzunluktaki saçlar için düz saç modelleri, kanatlı fırçalarla oluşturulduğunda en iyi şekilde görünür. Daha uzun saçlarınız varsa ve o muhteşem görüntüyü bozmak istemiyorsanız kürek fırçaları kullanabilirsiniz.

Sadece daha uzun saçları çözmek için harika olmakla kalmaz, aynı zamanda saçlarınızın daha düz durmasını sağlar. Bu taraklar saça canlılık ve parlaklık da kazandırır.