hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sivilceye ne iyi gelir? Sivilce nasıl geçer? Neden olur?

  Sivilceye ne iyi gelir Sivilce nasıl geçer Neden olur
  expand

  Sivilceler hemen hemen herkesin ortak problemleri arasındadır. Ergenlikte ortaya çıkan ve cildin neredeyse her tarafını yayan sivilceler kimi zaman kabus haline dönüşebiliyor. Sivilce problemi olanlar ise sivilcelere neyin iyi geldiğini araştırmaktadırlar. Geçtiğimiz günlerde internette en çok araştırılanlar arasına sivilcelere neyin iyi geldiği araştırılmaktadır. Peki, sivilceye ne iyi gelir? Sivilce nasıl geçer? Sivilce neden olur? İşte sivilcelere iyi gelen bitkisel formüller.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sivilceye iyi gelen bitkisel tedavi seçenekleri vardır. Özellikle cilde çok iyi gelen bu tedavi seçenekleri ile birlikte siz de sivilcelerinizden kısa süre içerisinde kurtulacaksınız.

  Sivilceye Ne İyi Gelir?

  Limon Suyu ve Tarçın: Limon suyu ve tarçın karışımı sivilcelerinizden kurtulmanızı sağlayacak en iyi doğal tedavi seçeneklerinden biridir. Limon suyu ve tarçın karışımı güçlü bir antibakteriyel karışımdır. Dolayısıyla sivilce oluşumuna neden olan tüm faktörleri ortadan kaldıran bu karışımı günde istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz. Uyguladığınız takdirde sivilcelerinizden kurtulduğunuzu 1 hafta içerisinde gözlemleyebilirsiniz. Tarçın ayrıca cilde iyi gelen ve cildi besleyen bir özelliği bulunmaktadır.

  Limon ve Karbonat: Limon ile ilgili olan bir diğer karışım ise limon ve karbonattır. Limon ve karbonatın birleşimi ile ortaya çok iyi bir sivilce dökücü çıkmaktadır. Karbonatla limon birleşimi cildi temizlerken aynı zamanda cilt gözeneklerini de açar. Sivilce ve akne gibi problemleri ortadan kaldıran bu karışım en çok kullanılan karışımlar arasındadır. Limon ve karbonat son derecede etkili bir tedavi seçeneğidir. Bu karışımı pamuk yardımı ile sivilce olan bölgelere sürerek iyileşmesini bekleyebilirsiniz.

  Limon ve Yoğurt: Limon ve yoğurt karışımı da aynı şekilde antibakteriyel özelliği olan ve sivilcelere çok iyi gelen bir karışımdır. Sürekli olarak yüzünüzde veya cildinizin başka taraflarında sivilceler meydana geliyorsa limon ve yoğurt karışımını uygulayabilirsiniz. Limon ve yoğurt karışımı sivilceleri de kısa süre içerisinde dökmenizi ve cildin daha diri olmasını sağlayacaktır. Ayrıca bu karışım yine cildi onarmakta ve eski görünümüne kavuşmasını sağlamaktadır.

  Lavanta Çayı: Lavanta çayı sivilceler için en iyi bitkisel tedavi seçenekleri arasındadır. Lavanta çayı 1 ay olarak düzenli kullanmanız şart olan bir tedavidir. Lavanta çayı ciltte yer alan sivilceleri dökmekle kalmaz aynı zamanda sivilce olan bölgenin iz olmasını da engellemektedir. Lavanta çayını sivilce olan bölgeye sürdükten sonra sizler de farkı göreceksiniz. Aynı zamanda lavanta çayı yeni sivilce çıkmasını da engellemektedir.

  Sivilce Nasıl Geçer?

  Elma Sirkesi: Elma sirkesi de sivilce problemi yaşayanlar için en etkili tedavi seçenekleri arasındadır. Cilde oldukça iyi gelen elma sirkesi anti bakteriyel özelliği bulunur. Böylece sivilce oluşumuna neden olan bakterilerin yok olmasını sağlayan elma sirkesi sivilce tedavisinde etkilidir. Pamuk yardımı ile 10 ila 15 dakika boyunca sivilce çıkan yere sürülür. Ardından temiz su ile durulanır. Elma sirkesi yöntemini günde 3 defa uygulayarak sivilcelerinizden kolayca kurtulabilirsiniz.

  Yeşil Çay: Yeşil çay tüketmek de aynı şekilde sivilce oluşumunu engeller. Yeşil çayı günde istediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Vücut için son derecede yararlı olan bu bitkisel çay aynı zamanda yeni sivilcelerin de çıkmasını engeller. Cildi onarır ve yaşlanma belirtilerini de ortadan kaldırır. Yeşil çay içerek sivilcelerinizden doğal yollarla kurtulmak mümkündür.

  Ceviz Yaprağı: Taze ceviz yaprakları ile uygulanan bu bitkisel tedavi yöntemi de sivilceler için alternatif ve etkili tedavi seçenekleri arasındadır. Kaynar suyun içerisine ilave edilmiş ceviz yaprakları yarım saat bu suyun içerisinde bekletilir. Ardından yarım saat daha soğumasını bekledikten sonra bir pamuk yardımı ile yüze veya sivilce olan bölgeye sürülür. Sivilcelere çok iyi gelen bu bitkisel tedavi herkes tarafından kullanılabilir.

  Bal: Bal da yine aynı şekilde sivilceye iyi gelmektedir. Cildi onarmakta ve kişinin daha iyi bir cilde sahip olmasını sağlar.

  Sivilce Neden Olur?

  Stres: Stres sivilce oluşumuna etki eden başlıca sebepler arasındadır. Sürekli stresli bir yaşam tarzınız varsa her zaman vücudunuzda sivilceler ortaya çıkabilir.

  Abur Cuburlar: Aşırı derecede abur cubur tüketimi sivilce çıkmasına neden olacaktır. Özellikle cips vb yağlı abur cubur atıştırmalıklar vücutta sivilce çıkmasına sebep olur.

  Genetik: Genetik olarak da kişide sivilce oluşumu ortaya çıkabilir. Hiçbir zararlı alışkanlığınız olmasa dahi vücudunuz genetik olarak sivilce ortaya çıkmasına yatkın olabilir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow