Sizi daha yaşlı gösterecek 5 alışkanlık

Sizi daha yaşlı gösterecek 5 alışkanlık

Yaşlı görünmek birçok insanın kendini oldukça kötü hissetmesine neden olan bir durum ancak bunu tetikleyen birçok alışkanlıkla bir arada yaşıyoruz. İşte gerçekten daha yaşlı görünmenize neden olan ve sıklıkla yapılan 5 alışkanlık Kollajen ve elastin, cildi sıkı, dolgun ve genç tutan iki ana bileşiktir. Araştırmalara göre, yüksek düzeyde şeker veya glikoz tüketildiğinde, kolajen ve elastindeki amino asitleri birbirine bağlayarak onlara zarar verir ve vücudun doğal onarım sürecini engeller.

Kolajen takviyeleri gerçekten işe yarıyor mu?Kolajen takviyeleri gerçekten işe yarıyor mu? Şu anda hemen hemen her insan uykusuz ya da stres altında yaşıyor. Uyuduğumuzda vücut sistemimiz yenilenir ve onarılır.

Gerçekten ihtiyacınız olandan daha az uyumak yüzünüzde görünebilir.

Stresli olduğunuzda, sinir sisteminiz kortizol gibi stres hormonları salgılar. Bu stres hormonu cildimizde artan yağ üretimine yol açarak tıkanmış gözeneklere ve akne oluşumuna neden olur.

Uyku ve stres yakından bağlantılıdır, zayıf uyku sinirlilik ve strese neden olabilirken sağlıklı ve sağlam bir uyku refahı artırabilir.

Pandemi herkesi bir şekilde etkiledi. Evden çalışma kültürü, bizi daha yaşlı gösterebilecek cihazlardan üretilen mavi ışığa aşırı maruz bıraktı. Tüm fiziksel toplantılar ve bir araya gelmeler çevrimiçi platformlara taşındı ve ekran zamanımızı gerçekten azaltamıyoruz.

Ama kesinlikle yapabileceğimiz bir şey var ki o da aşırı izlemekten kaçınarak ekran başında geçirdiğimiz zamanı azaltmak ve sosyal medyada geçirdiğimiz zamanı azaltmak. Su, insan vücudunun yaklaşık %60'ını oluşturur ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek için çok önemlidir.

Yeterince su içmemek yorgunluk, sık hastalık, kabızlık ve hatta zayıf cilt sağlığı gibi çeşitli sorunlara yol açabilir. Dehidrasyon yüzümüzde kuruluk, kaz ayağı, ince çizgiler ve hatta koyu halkalar şeklinde görülebilir.

Su, cildimizin daha parlak, canlı ve daha genç görünmesini sağlamak için cilt hücrelerini nemlendirir ve dolgunlaştırır.

Soğuk su içerek zayıflamak gerçekten mümkün mü?Soğuk su içerek zayıflamak gerçekten mümkün mü? Alkol tüketiminin vücudumuz üzerinde bizim bilmediğimiz bir takım ani etkileri vardır. Cildi kurutabilir ve iltihaplanmaya neden olabilir, bu da yüzde kızarma ve hatta kılcal damarların kırılmasına neden olabilir. Bütün bunlar bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösterebilir.

Alkol tüketiminin üst yüz kırışıklıklarına ve hatta göz altı şişkinliğine neden olabileceğini kanıtlayan çalışmalar var

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS