Yüzdeki yorgunluk belirtilerini azaltmanın yolları nelerdir?

Yüzdeki yorgunluk belirtilerini azaltmanın yolları nelerdir?

Yüzdeki yorgunluk belirtilerini azaltmanın yolları nelerdir?

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, yüzü daha enerjik, genç ve estetik uygulamaları sizler için anlattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yüz gençleştirme estetiği operasyonları ile yüz bölgesindeki sorunlar kalıcı ya da geçici olarak yeniden şekillendirilebilir. Herkesin kendine has cilt kalitesi, sonuçların başarısını etkileyecek tıbbi koşulları ve kişisel anatomik sınırları vardır. Yüz gençleştirme operasyonlarının amacı genç ve sıkı bir görünüm sağlamak amacıyla yüz bölgesindeki sarkmaların ve kırışıkların giderilmesini sağlamaktır. Bunun dışında cildin sarkmasını ve kırışmasını önlemek amacıyla da yapılabilmektedir. Hem yüz gençleştirilmesi hem de yüzün sarkarak ya da kırışarak yaşlanmasını geciktirme imkanı sunmaktadır.

Plastik cerrahinin sunduğu teknikler doğru kullanıldığında kırışıksız bir yüze ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak hiç de imkansız değil.

Plastik cerrahi hem hastalara hem de cerrahlara, cerrahi ya da cerrahi olmayan çok sayıda seçenek sunuyor. Eğer ciltte sarkmalar varsa yüz germe ameliyatı ya da ameliyatsız dolgu ve botoks enjeksiyonu teknikleri sunmaktadır. Yüz gençleştirme operasyonlarındaki temel amaç yüzde mimik oluşumunu sağlayan yüz sinirlerini korumaktır.

Yüz gençleştirme estetiklerinde dikkat edilmesi gerekenler

Öncelikle tabi ki hastanın genel sağlık ve psikolojik durumunun yerinde olmasına dikkat edilir. Yüksek tansiyon, kalp / damar, karaciğer hastalıklarının yanı sıra alkol ve sigara bağımlılığı gibi genel sağlık problemleri konusunda plastik cerraha bilgi verilmelidir. Operasyonlar hastanın yüz ve boyun derisi deformasyonu, kemik yapısı, cilt dokusu, yağ dokusu varlığı ve oluşumuna göre planlanır. Eğer cerrahi teknik uygulanacaksa göz kapağı ile yüz germe operasyonu bir arada yapılabilir. Yağ enjeksiyonları ve alın germe işlemleri müdahaleye devam edilebilir.

Yüz gençleştirme estetiğinin uygulanabileceği bölgeler

Göz torbaları, göz kapağı ve kaş sarkmaları, göz kenarı kırışıklıkları, gözler ve yüzdeki şişkinlikler, ağız bölgesi kırışıklıkları, kaş ve alın bölgesi kırışıklıkları, dudak dolgunlaştırma, cilt gevşekliği ve sarkması, gözler - ağız - çene etrafındaki doku azalması, çene konturu gibi alanlardaki sorunlar düzeltilebilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Botok ve dolgu malzemeleri ile ameliyatsız çözümler

Botoks ve dolgu malzemeleri yüz gençleştirme estetiklerinin en çok tercihe edilen teknikleri arasındadır. Estetik cerrahinin ameliyatsız, en kısa sürede sonuç alma ve iyileşme sunan mucizevi güzelleşme seçenekleridir.

Vücutla uyumla botoks ve dolgu malzemeleri ile istenmeyen yaşlılık belirtilerinin birçoğu ortalama 15- 20 dakikalık süreler içinde ameliyatsız olarak giderilebiliyor. Özellikle ameliyat korkusu olan ya da ameliyat sonrası iyileşme süresi için yeterli vakti ayıramayan kadınlar tarafından daha çok tercih ediliyor.

Siz de alanında uzman bir plastik cerrahtan destek alarak bakıldığında kolay kolay anlaşılmayan son derece doğal bir güzelliğe sahip olabilirsiniz.