Amasra'da gezilecek yerler ve yapılacaklar listesi

Batı Karadeniz'in incisi Amasra tarihi ve doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisi çekiyor. Amasra'da gezilecek yerleri sizin için derledik. İşte Amasra'da yapılacaklar listesi ve bölgeye seyahat edeceklere tavsiyeler...Yemyeşil doğa, deniz ve huzur arıyorsanız Amasra doğru adres olabilir.

Son yıllarda şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin adeta uğrak yeri haline gelen Amasra tarih kokan sokakları ve doğal güzellikleri ile adeta ziyaretçilerin başını döndürüyor. Peki Amasra'da gezilecek yerler neresi?

Amasra Müzesi
Amasra Müzesi, kentte yer alan ilk ve tek müzedir. Amasra merkezde bulunan müzede, şehrin 3000 yıllık tarihi eserleri sergilenmektedir.
Çekiciler Çarşısı
Amasra Kalesi'nin hemen yanında bulunan Çekiciler Çarşısı'nda bölgeye özel el işinden yapılan hediyelik eşyalar bulabilmeniz mümkün. Amasra'ya gitmişken birbirinden renkli eşyaların bulunduğu çarşıda alışveriş keyfi yapabilirsiniz.
Amasra Plajları
Amasra, doğal güzellikleri ve tarihi yapıları kadar plajları ile de tercih edilen yerler arasında. Amasra'nın birbirinden güzel plajlarında deniz keyfi güzel bir deneyim olabilir.
Göldere Şelalesi

Yaz aylarında akan buz gibi suyuyla ziyaretçilerin büyük ilgisini çeken Göldere Şelalesi, Amasra'da görülmesi gereken doğal güzelliklerin başında geliyor.

Kemere Köprüsü

Kemere Köprüsü Zindan Adası ve Amasra'yı birbirine bağlayan Roma Köprüsü'dür. Kemere Köprüsü farklı dönemlerde restorasyon görse de halen sağlam bir şekilde ayaktadır.

Direkli Kaya
Amasra'da bulunan Direkli Kaya mermer iskelesi ve kayaya oyulu basamaklarıyla görülmeye değer bir yer.
Amasra Kalesi

Eğer fotoğraf ve doğa tutkunu iseniz Amasra Kalesi'ne mutlaka uğramalısınız. Sormagir ve Zindan adında iki bölümden oluşan bu kaleden kenti tepeden izleyebilir ve bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS