Bavyera'da bir kış masalı; Eibsee Gölü

Belki bir çoğunuz Almanya’da da Alp dağları olduğunu bilmez. Muhteşem Alp sıradağlarının bir bölümü Almanya’nın Bavyera bölgesinde yer alıyor ve her yerde olduğu gibi burada da muhteşem güzelliklerini bizlere sunuyor. Emre Ünlü yazdı...Almanya’nın en yüksek dağı Zugspitze’nin (2.962m) eteklerinde yer alan Eibsee bir krater gölü. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında dağların çarpıcı yansımaları bu berrak gölün üzerinde seyretmek unutulmaz anlarınızın arasında yer alacağından hiç şüphe yok.

Eibsee gölünü etrafında yalnızca bir otel ve cafe bulabilirsiniz. O kadar sessiz ve büyüleyici ki duyabildiğiniz tek ses kuşların cıvıltısı. Etrafta yüksek dağlar ve yeşil ile mavinin birbirine karıştığı bir göl. Tek istediğiniz şey o an zamanın durması.

Gölün etrafı yürüyüş yapmak için oldukça uygun. Yaklaşık 9 km'lik bu mesafeyi hayranlık uyandıran manzaralar eşliğinde alacaksınız. O kadar çok durup etrafa bakmak isteyeceksiniz ki tüm gün zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Eibsee, Münih’in yaklaşık 100 km güneybatısında yer alıyor. Araçla buraya ortalama 1.5 saatte ulaşabilirsiniz.

Eibsee’ye araba yerine toplu ulaşımla gitmekte elbette mümkün. Münih ana tren istasyonundan Garmisch-Partenkirchen yönüne giden trenlere binerek yaklaşık 1 saat 20 dakikalık tren yolculuğu ile Garmisch tren istasyonunda inmelisiniz. Hemen istasyonda yer alan Eibsee yönüne giden mavi-beyaz otobüslere binerek Eibsee gölüne ulaşabilirsiniz. Hem tren hem de otobüs yolculuğunda yine sizi harika manzaralar bekliyor olacak.

Berrak ve yeşil tonlara sahip rengiyle Eibsee adeta bir tablo gibi ve harikulade fotoğraflar çekmeye olanak tanıyor. Bavyera gazisinde mutlaka listenizde ilk sıralarda olması gereken bir yer.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS