Çalış Plajı Nerede? Çalış Plajı Ücretli Mi? Nasıl Gidilir?

Çalış Plajı Nerede? Çalış Plajı Ücretli Mi? Nasıl Gidilir?

Çalış Plajı Muğla'nın Fethiye ilçesinde yer alıyor. Her yıl çok sayıda turistin geldiği plaj doğal güzellikleri ile de ön plana çıkıyor. Çalış Plajı, gün batımının en güzel izlendiği plajlardan bir tanesidir. Aynı zamanda nesli tükenmekte olan Caretta Caretta cinsi kaplumbağalar da bu plajda yer alır.

Caretta Carettalar yumurtalarını Çalış Plajı'na bırakırlar. Aynı zamanda Şat Burnundaki doğa parkında da 214 çeşit kuş türü bulunur. Tüm bu özellikleri ile birlikte Çalış Plajı çok önemli doğal güzelliklere sahiptir. Çalış plajının çevresinde çok sayıda otel ve restoran bulunmaktadır. Gelen yerli ve yabancı turistler de bu alanlarda zaman geçirebilirler.

Çalış Plajı Nerede?

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yer alan Çalış Plajı'na ulaşım oldukça kolaydır. Fethiye'ye çok yakın bir mesafede bulunan Çalış Plajına ulaşım da oldukça kolay bir şekilde gerçekleşir. Doğal güzellikleri ile kendine hayran bırakan Çalış Plajının denizi de berrak ve çok temizdir. Çalış Plajı'na çevre ilçelerden ve çevre illerden çok sayıda yerli turist gelmektedir. Diğer plajlara göre keşfedilmemiş ve bakir koyları bulunan Çalış Plajı, Şat Burnu'na da çok yakındır. Çalış Plajı nesli tükenen çok sayıda Caretta Caretta'nın da evidir. Bu deniz kaplumbağaları ise her yıl yumurtalarını bu plaja bırakırlar.

Çalış Plajı Ücretli mi?

Fethiye'de bulunan Çalış Plajı aynı zamanda bir halk plajıdır. Bu nedenle plaja girişler ücretsizdir. Plajda şezlong ve şemsiye kiralamak isteyenler yalnızca 10 liralık bir ödeme yaparlar. Aynı zamanda şezlong ve şemsiye kiralamak istemeyenler kendi şezlong ve şemsiyelerini yanlarında getirebilirler. Bu sayede herhangi bir ücret de ödememiş olurlar. Çalış Plajı'nın çevresinde ise restoran ve kafeteryalar bulunur. Bu nedenle yerli ve yabancı turistler yeme, içme ihtiyaçlarını bu alanlar sayesinde giderebilirler. Aynı zamanda çeşitli ihtiyaçların satın alınması için büfelere gidilebilir.

Nasıl Gidilir?

Çalış Plajı İstanbul'a 800, Ankara'ya 630 ve İzmir'e 334 kilometre uzaklıktadır. Bunun yanı sıra Çalış Plajı'nın Muğla'ya uzaklığı ise 120 kilometredir. Şehir dışından ve ya yurt dışından Çalış Plajı'na gelmek isteyenlerin önce Muğla Merkeze gelmesi gerekir. Muğla Merkezden gerek özel araç gerek ise toplu taşıma araçları ile Fethiye ilçesine geçilebilir. Çalış Plajı Fethiye merkezine 5 kilometre uzaklıkta yer alır. Aynı zamanda Fethiye ilçesinden de otobüs ve dolmuşlar ile birlikte Çalış Plajı'na gidilebilir. Aynı zamanda özel araçlar ile Çalış Plajına gidilebilir.

Çalış Plajı Özellikleri Nelerdir?

Fethiye'de bulunan Çalış Plajı doğanın içerisinde berrak bir denize sahip olan plajdır. Genellikle çevre illerden ve Muğla'dan gelen yerli turistleri ağırlar. Günü birlik ziyaretlerin yanı sıra konaklamak isteyen yerli ve yabancı turistler konaklamak için otel ve pansiyonlarda da kalabilirler. Bunun yanı sıra Çalış Plajı'nın çevresinde oteller ve pansiyonlar bulunuyor. Beldede doğa ile iç içe butik oteller ve pansiyonlar bulunuyor. Kişisel zevk ve beğeniler doğrultusunda Fethiye Çalış çevresinde bulunan otellerde konaklama yapılabiliyor. Her bütçeye uygun otel bulmak mümkündür.

Çalış Plajı İle İlgili Tüm Merak Edilenler

Doğanın kalbinde yer alan Çalış Plajı soyu tükenmekte olan Caretta Carettalara ev sahipliği yapıyor. Bakir koyların yer aldığı Çalış Plajı Nisan ayından itibaren tatilcileri ağırlıyor. Yoğun geçen yaz sezonunun ardından Ekim ayına kadar tatilcilerin ziyaretleri sürüyor. Özellikle sörf ve su sporunu seven kişiler de Çalış Plajı'nı ziyaret ederek bu sporlar ile uğraşabiliyorlar. Doğanın içinde tatil keyfini yaşamak isteyenler Çalış Plajı'na giderek keyifli ve doğa içinde zaman geçirebiliyorlar. Bunun yanı sıra Çalış Plajı çevresinde bulunan bar ve gece kulüplerinde birlikte eğlenme imkanı da tanınıyor.

Güney Ege'de yer alan Çalış Plajı her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Tatil yapmayı seven kişiler doğanın içerisinde keyifli bir tatil imkanına sahipler. Çalış Plajı yakınlarında konaklamak isteyenler sahil boyunca olan bungalov pansiyonlar ve ya otellerde konaklayabilirler. Aynı zamanda ulaşımın da kolay olduğu Çalış Plajı'na gelmek de oldukça kolaydır. Çalış Plajı bir halk plajı olduğu için giriş ücretsizdir. Yalnızca şezlong ve şemsiye için belli miktar ücret ödenir. Ayrıca turistik eşya ve hediyelik eşya almak isteyenler çevredeki alışveriş merkezlerine gidebilirler. Sahil boyunca restoran, kafeterya ve alışveriş için turistik eşya satan dükkanlar bulmak da mümkündür.

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS