Marakeş'e gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler

Fas'ın orta bölümünde bulunan ve dünyanın her yerinden gelen ziyaretçileri ağırlayan Marakeş'i bu kadar özel kılan ve turistlerin görmeyen doyamadığı mekanları sizler için derledik.El Badi Sarayı

Yapımına 1578'de başlanıp 1593'te tamamlanan Saray, Ahmed el Mansur döneminde kullanılmıştır. Marakeş'e gidildiğinde görmeden dönülmemesi gereken mekanlardan biri olarak gösteriliyor.

Marakeş Müzesi

Dar Menebhi Sarayı'nda bulunan Marakeş Müzesi, 19. yüzyılda Mehdi Menebhi tarafından yaptırıldı. Saray, 1997'de Omar Benjelloun Vakfı tarafından müzeye dönüştürüldü. Mağribi mimari özelliklerinin en çok görülebileceği mekanların başında geliyor.

Majorelle Bahçesi

1931'de Fransız ressam Jacques Majorelle tarafından oluşturulan ve onun adını taşıyan bahçeyi, görenler gerçek bir sanat eseri olarak tanımlıyor. onlarca bitki türüne ve havuza ev sahipliği yapan botanik bahçe, kızıl şehir Marakeş'te yemyeşil güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakıyor.

Ali bin Yusuf Medresesi

Medinanın ortasında bulunan ve Marakeş'in en çok ziyaret edilen tarihi yerlerinin başında gelir. 16. yüzyılda yapılan medresede öğrencilere birbirinden farklı bilim dalları öğretiliyordu.

Kutubiye Camisi

Marakeş'in sembolü olan cami 12. yüzyılda inşa edildi. Caminin minaresi 77 metre ve şehrin birçok sokağından da görülebiliyor.

Jemaa El Fna

Şehrin en büyük ve eski pazar yeri ve meydanı olan Jemaa El Fna'da el yapımı hediyelik eşyalar, sabunlar ve Marakeş'e özgü yiyecekleri görmeniz mümkün.

Saadian Türbeleri

Ünlü Fas hükümdarı Ahmed el Mansur'un da kabrinin bulunduğu türbeler, Fas halkı tarafından oldukça önemli mekanlar arasında görülüyor. Gelen ziyaretçilerin de gezinti sırasında bu öneme binaen saygılı ve sessiz olmaları bekleniyor.

Dar Si Said Müzesi
Fas kültürünü yansıtan ince el işçiliği ürünleri ve mücevherlerin sergilendiği, oldukça ışıltılı bir müzedir.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS